Коментари
Среда, 22 Јануари 2020 20:14   
АНГЕЛОВСКИ: “Новите“ комунисти по вторпат ги убиваат Ченто и Македонците

КОЛУМНА НА АНГЕЛОВСКИ: “Новите“ комунисти по вторпат ги убиваат Ченто и Македонците

Страшо АНГЕЛОВСКИ
 
Повеќе...
 
Среда, 22 Јануари 2020 12:21   
Секоја чест Живко Пејовски и Restaurant Macedonia Berlin!

 Фотографија на Robert Klenkoski.

Роберт Кленкоски
 
Повеќе...
 
Среда, 22 Јануари 2020 10:12   
Последните Македонци и нивните џелати

Goce MarkovГоце Марков-колумнист Македонец и Човек

Повеќе...
 
Среда, 22 Јануари 2020 02:00   
Медена земја“ доби две номинации за „Оскар“

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 22 Јануари 2020 02:00   
На следниве избори СДС треба да се избрише како пертија
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Повеќе...
 
Среда, 22 Јануари 2020 02:00   
За или против сопственото здравје

VesnaВесна Атанасовска

Повеќе...
 
Вторник, 21 Јануари 2020 00:01   
Јазикот наш насушен
 
Јазикот наш насушенАлександар Ристевски
Повеќе...
 
Петок, 17 Јануари 2020 23:13   
Лек или злоупотреба, колку е тенка линијата?

Лек или злоупотреба, колку е тенка линијата?

Во процесот на европеизација наврат нанос, каде сите, таму и ние?! Подготвени или не, неважно. Меѓу другите стотина  ,, физибилити студии” така и оваа со канабисот заглави пред да тргне. Создавњето една,, теритирија”, ослободена од облигации, право, одговорност каде секој од позиција ќе може да прави и решава што сака, да одгледува, дистрибуира , продава, извезува марихуана  во вид на Сув цвет, денес и сега, а утре којзнае што ќе им текне!?
Повеќе...
 
Четврток, 16 Јануари 2020 11:01   
Мицкоски: Ни го сменија името и идентитетот за да пљачкаат и бидат власт

mickoski-1-696x454

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Економски Магазин“ се осврна и на процесот на промена на името и идентитетот. При тоа тој се осврна на два моменти.

Повеќе...
 
Четврток, 16 Јануари 2020 10:18   
Гоце Марков: За Македонија и Македонците

Гоце Марков: За Македонија и Македонците

 

Самосвесноста на овој настрадан Народ е фономен кој опстојува со векови. Поминал и турско, српско и бугарско, германско, грчко и секакво влијание и репресалии… но опстојал. Секогаш внатрешно угнетуван од своите, најблиските, продадени за грст жолти жолтици како пролив наутро и жолтица, секогаш на страна на окупаторот овие помагачите биле вистинските владетели и уништувачи на македонизмот. Така е и сега, така е и денес…

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МОЖЕВТЕ ПОВЕЌЕ, ПОЧЕСНО И ПОМАКЕДОНСКИ

 Слободан Томиќ Во политиката и во животот, храброста и глупавоста не се добродојдени... Полит...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.