Коментари
Петок, 10 Јануари 2020 11:15   
60 пратеника за ВМРО-ДПМНЕ или двојазичност со СДСМ

60 пратеника за ВМРО-ДПМНЕ или двојазичност со СДСМ

пишува: Светислав ВАСЕВ 

Планот на Мицкоски е Македонија техолошки тигар на Балканот. Од таква Македонија ќе имаат полза сите нејзини граѓани, без разлика на етникум. Македонија која ќе биде конкурентна на најразвиените економии. За тоа Тој има и план и стратегија. Неговиот мандат не треба да биде мандат за борба со прашањата како двојазичност, туку борба за економски развој, запирање на иселувањето, подобри услуги од јавниот сектор, силен приватен сектор. За да може да се исполни планот за обнова на Македонија потребни се 60 пратеници за ВМРО. За никој да не може да се осуди да го уценува Мицкоски.

Повеќе...
 
Среда, 08 Јануари 2020 15:27   
Ја сакаме Америка! Ама го мразиме Израел?! .

Ја сакаме Америка! Ама го мразиме Израел?!

Идниот амбасадор на Македонија во НАТО, Дане Талески, му се закани на Иран поради нападите врз американските бази. ОК легално, САД ни е сојузник, ама малце смешно.

И додека едниов застанува во одбрана на САД, близок соработник на Заев ги навреди Евреите, го навреди Израел.

Мерсиха Смаиловиќ, објави нацистички пораки по социјалните мрежи. Истата таа Мерсиха којa држи прес-конференции од партиското седиште на СДСМ, директно и порача на новата министерка за труд и социјална политика да си закачи давидова ѕвезда бидејќи е Еврејка.

Само за потсетување, давидова ѕвезда, нацистите им закачувале на Евреите во втората светска војна или попросто кажано НАЦИСТИТЕ ГИ ОБЕЛЕЖУВАЛЕ ЕВРЕИТЕ.

Имено тогаш се направени најголемите злосторства врз Евреите од страна на војниците на Хитлер.

Е сега работава испаѓа „Ја сакаме Америка ама го мразиме Израел“, другари едно со друго некако не оди, ви кажал ли некој како стојат работите.

ПС: Ако го навредите Израел директно ја навредувате и Америка

Да го навредиш Израел на најмизерен можен начин само поради тоа што сакаш да си лечиш лични фрустрации од само тебе познати причини, а притоа си еден од гласноговорниците на СДСМ, кажува три работи.

  1. Лечиш лични фрустрации
  2. Верски причини
  3. (не би сакал да помислам) Од СДСМ ти кажуваат така

За првите две работи никој не може да ти замери, ама баш никој, ама…

Не би сакал да помислам дека е ова третото затоа што сте партија на власт, а партија на власт мора да знае што значи Израел за Америка.

Не дека ние како држава може многу да му наштетиме на Израел, туку дека даваме лоши сигнали кај Америка.

Ристе Здравков

https://kurir.mk/kolumni/ja-sakame-amerika-ama-go-mrazime-izrael/

 
Среда, 08 Јануари 2020 10:48   
Воистину се роди!

Goce MarkovГоце Марков

Повеќе...
 
Среда, 08 Јануари 2020 02:00   
Еднаш засекогаш треба да се острани главата на октоподот

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 08 Јануари 2020 02:00   
Кој тоа подметнува пожари во Австралија?

 

DzeposkiАлександар Џепоски

Повеќе...
 
Среда, 01 Јануари 2020 22:41   
e-mail комуникација со АА поттикната од д-р Груевски

nikola 1

e-mail  комуникација со АА поттикната од д-р Груевски

Повеќе...
 
Среда, 01 Јануари 2020 02:00   
СО БОЖЈИ БЛАГОСЛОВ НЕКА Е СРЕЌНА И БЕРИЌЕТНА НОВАТА 2020 ГОДИНА

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 01 Јануари 2020 02:00   
Со указ на Султанот се создадоа нови цркви и држави
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Повеќе...
 
Понеделник, 30 Декември 2019 18:57   
СРЕЌНА И БЕРИЌЕТНА НОВАТА 2020 ГОДИНА И ВЕСЕЛИ БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

1 2

СО  БОЖЈИ БЛАГОСЛОВ  НЕКА Е СРЕЌНА И  БЕРИЌЕТНА НОВАТА 2020 ГОДИНА И НЕКА СЕ ВЕСЕЛИ БОЖИЌНИТЕ ПРАЗНИЦИ КОИ НИ ПРЕТСТОЈАТ.

Повеќе...
 
Понеделник, 30 Декември 2019 18:38   
СТРАШО АНГЕЛОВСКИ: Среќна Нова 1945–та

КОЛУМНА НА АНГЕЛОВСКИ: Среќна Нова 1945–та

Страшо АНЕГЛОВСКИ Претседател на МААК
Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Тоа што сум го кажал за македонецот Гоце Делчев ниту милиметар не се повлекувам

Од тоа што сум го кажал за македонецот Гоце Делчев, но и за останатите историски ликови, дека ти...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (60)

Манојил Мане Јаковлевски со својот патриотизам, со својата љубов кон Македонија, како и со своите ...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД СЛИКАТА НА ПМЦ „СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ВО БЕРЛИН

85 ГОДИНИ ОД ЖИВОТОТ И ДЕЛОТО НА ГОЈКО ЈАКОВЛЕСКИ, АЛИАС...

Култура и туризам

News image

НАРОД, ЛУЃЕ БЕЗ ИСТОРИЈА

Марија Емилија Кукубајска

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (27)

ЕКСПЕДИЦИЈАТА НА АРГОНАУТИТЕ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.