Коментари
Вторник, 24 Декември 2019 19:56   
Тања Каракамишева- Заев јавно се заканува, ќе ги одложел изборите

Tanja KarakamisevaТања Каракамишева

Повеќе...
 
Петок, 20 Декември 2019 19:40   
Или Македонија или ништо?!

Goce Markov

Гоце Марков - колумнист, Македонец ама не Северџан и некојси Колумнист

Повеќе...
 
Среда, 18 Декември 2019 02:00   
Александар бил цар Бугарски и Бугарија била библиска земја поради борчовите на Заев

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 18 Декември 2019 02:00   
По смената на владата на Никола Груевски, новата власт со прекумерно задолжување

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 18 Декември 2019 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - XL
 Martin Trenevski
М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор
 
Повеќе...
 
Среда, 18 Декември 2019 02:00   
ЛАТАС: БОКИ 13 ако е ПЕДЕР не е ГЛУП да загине за Заев

Фото/Текст извор: ©Вечер

Повеќе...
 
Вторник, 17 Декември 2019 15:56   
Бранко Героски: Ова се твоите успеси, другар Заев!
 
Повеќе...
 
Среда, 11 Декември 2019 02:00   
САД ја принудуваат Македонија да го смени името за членство во НАТО - Напакостувајќи и' на Русија

75xNxlogo big.jpg.pagespeed.ic.nusQ9ylHNgСАД ја принудуваат Македонија да го смени името за членство во НАТО - Напакостувајќи и' на Русија

Повеќе...
 
Среда, 11 Декември 2019 02:00   
Ако треба да „умреме“ тогаш да го направиме со достоинство, со име и презиме, за да не запомнат како Македонци

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 11 Декември 2019 02:00   
Јазиците обединуваат брачни парови и љубовници никако реалноста во Македонија

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МОЖЕВТЕ ПОВЕЌЕ, ПОЧЕСНО И ПОМАКЕДОНСКИ

 Слободан Томиќ Во политиката и во животот, храброста и глупавоста не се добродојдени... Полит...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.