Коментари
Среда, 11 Декември 2019 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - XXXIX
Martin Trenevski
М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор
 
Повеќе...
 
Понеделник, 09 Декември 2019 15:13   
И ние деца сме на Македонија…
страшо ангеловски

Денес, во моменти кога емоциите се обидуваат да го совладаат разумот, пишувам текст краток по својата содржина, но се надевам најдолг по својата порака. Текст за македонско отрезнување, за македонско освестување, за прекинување на македонските делби, за…

Повеќе...
 
Среда, 04 Декември 2019 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - XXXVIII
Martin Trenevski
M-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор
Повеќе...
 
Среда, 04 Декември 2019 02:00   
СОЖИВОТ СО ДУШМАНИТЕ?

Sotir GrozdanovskiСотир Гроздановски-Македонски

Повеќе...
 
Среда, 04 Декември 2019 02:00   
Театарот во Македонија продолжува

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 04 Декември 2019 02:00   
За бугарските пеачи и актери на Пендаровски

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 04 Декември 2019 02:00   
Најголемиот непријател на Македонците лежи во нашата неслога

mane 5Манојил (Мане) Јаковлески

Повеќе...
 
Вторник, 03 Декември 2019 00:20   
Хипокризија

Хипокризијапишува: Светислав ВАСЕВ

Повеќе...
 
Понеделник, 02 Декември 2019 21:28   
АНГЕЛОВСКИ: “Шверцерите“ – гулаби носители на пораките на ДУИ

АНГЕЛОВСКИ: “Шверцерите“ – гулаби носители на пораките на ДУИ

 Страшо Ангеловски-претседател на МААК
Повеќе...
 
Петок, 29 Ноември 2019 18:31   
ЕМИЛ СТОЈМЕНОВ ЈА ПОТЦЕНУВА САЊА ЛУКАРЕВСКА ИЛИ?

Viktor Grozdanov

Виктор Грозданов

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

МОЖЕВТЕ ПОВЕЌЕ, ПОЧЕСНО И ПОМАКЕДОНСКИ

 Слободан Томиќ Во политиката и во животот, храброста и глупавоста не се добродојдени... Полит...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (61)

Милче Милошевски денес е пензионер кој од детство другарува со Маноил Мане Јаковлевски. Нивното др...

Иселеници

News image

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕГА

МАКЕДОНИЈА ЗАСЛУЖУВА ПОДОБРА СУДБИНА ОД ОВАА ШТО ЈА ИМА СЕ...

Култура и туризам

News image

Настанување на селото Лазорополе и потеклото на неговите жители

Лазорополе за прв пат се споменува во Кодиката (книгата на дарители) на манастирот Слепче, во вторат...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (28)

ПОТЕРА ПО АРГОНАУТИТЕ И НИВНОТО ВРАЌАЊЕ – ДЕЛ I Кога Јасон и Медеја дошле на брод...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.