Коментари
Среда, 18 Декември 2019 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - XL
 Martin Trenevski
М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор
 
Повеќе...
 
Среда, 18 Декември 2019 02:00   
ЛАТАС: БОКИ 13 ако е ПЕДЕР не е ГЛУП да загине за Заев

Фото/Текст извор: ©Вечер

Повеќе...
 
Вторник, 17 Декември 2019 15:56   
Бранко Героски: Ова се твоите успеси, другар Заев!
 
Повеќе...
 
Среда, 11 Декември 2019 02:00   
САД ја принудуваат Македонија да го смени името за членство во НАТО - Напакостувајќи и' на Русија

75xNxlogo big.jpg.pagespeed.ic.nusQ9ylHNgСАД ја принудуваат Македонија да го смени името за членство во НАТО - Напакостувајќи и' на Русија

Повеќе...
 
Среда, 11 Декември 2019 02:00   
Ако треба да „умреме“ тогаш да го направиме со достоинство, со име и презиме, за да не запомнат како Македонци

1 1Свекрва

Повеќе...
 
Среда, 11 Декември 2019 02:00   
Јазиците обединуваат брачни парови и љубовници никако реалноста во Македонија

DzeposkiАлександар Џеповски

Повеќе...
 
Среда, 11 Декември 2019 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - XXXIX
Martin Trenevski
М-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор
 
Повеќе...
 
Понеделник, 09 Декември 2019 15:13   
И ние деца сме на Македонија…
страшо ангеловски

Денес, во моменти кога емоциите се обидуваат да го совладаат разумот, пишувам текст краток по својата содржина, но се надевам најдолг по својата порака. Текст за македонско отрезнување, за македонско освестување, за прекинување на македонските делби, за…

Повеќе...
 
Среда, 04 Декември 2019 02:00   
ЦРТИЧКИ И ОТРОВНИ СТРЕЛИЧКИ - XXXVIII
Martin Trenevski
M-р Мартин ТРЕНЕВСКИ, Поранешен министер и амбасадор
Повеќе...
 
Среда, 04 Декември 2019 02:00   
СОЖИВОТ СО ДУШМАНИТЕ?

Sotir GrozdanovskiСотир Гроздановски-Македонски

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.