Четврток, 03 Јануари 2019    PDF Печати Е-пошта
Монографија од најубавите Македонски цркви и манастири

monografija 3Монографија од најубавите Македонски цркви и манастири

Во пресрет на претстојните празници и слави, со особена чест ви ја претставувам мојата последна монографија, монографијата The Soul of Macedonia, која е идеален подарок за вашите пријатели, роднини, деловни партнери, како и за вашите деца, кои со гордост ќе ја чуваат во своите библиотеки, и оставаат како наследство со генерации и генерации, како спомен за нашата Македонија.

monografija 13Монографијата е со уникатен и ексклузивен дизајн, со златен и бордо фолио отисок, со сув жиг и кутија, на повеќе од 360 страни и со преку 500-тини фотографии од најубавите Македонски цркви и манастири.

Цената за истата е 3500 денари со вклучен ДДВ,и со безплатна испорака во цела Македонија.

Ви посакувам среќна нова 2019 година и весели Божиќни празници.

monografija 1

monografija 2

monografija 4

monografija 6monografija 7

monografija 8monografija 10monografija 12Кој сака да си ја купи оваа прекрасна монографија, лично нека контактира со авторот:

Наце Попов

Nature Lover & Photographer
Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Цена 3.500 денари со вклучен ДДВ и со безплатна испорака во цела Македонија

 

На прво место

News image

Директорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

Директорот на Скопската зоолошка до иселениците: Никогаш да не се вратите

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ И НЕГОВАТА ДУХОВНО-НАЦИОНАЛНА И ЦРКОВНА МИСИЈА ВО ТАТКОВИНАТА (26)

ПРЕД МОШТИТЕ НА ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО БАЗИЛИКАТА „СВ....

Култура и туризам

News image

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ       

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (9)

ВРСКАТА НА ХИПЕРБОРЕЈЦИТЕ (СЕВЕРЦИТЕ) ВО СВЕТОТ (ДЕЛ II) 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.