Сабота, 10 Април 2021    PDF Печати Е-пошта
Во СДСМ владее тотална шизофренија

1trajc

Во СДСМ владее тотална шизофренија, полека се разобличува мафијашкиот сојуз на власта и криминалот

Реакција на прес конференцијата на Мартин Костовски

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не го штитат СДСМ и Зоран Заев кои се симболот на криминалот во Македонија, а и пошироко. Напротив криминалот на оваа власт ќе биде разобличен. Толку за обвинувањата на СДСМ.

Во СДСМ и власта на Заев владее тотална шизофренија. На виделина излегоа крупни скандали кои покажуваат дека токму власта на Заев и лично семејството на Заев се тесно поврзани со трговија со дрога, со штанцање официјални документи на белосветски криминалци и мафијаши и никој повеќе не верува во Македонија дека тоа не е правено со амин на највисоките структури на власта.

Единствено кое е саботирано во моментот е нарко - системот и криминалната мрежа. Лица кои издавале пасоши на нарко - мафијаши се блиски луѓе на Спасовски и тоа е само дел од сантата мраз. Но тоа не е се, лице кое е уапсено со дрога вредна 800 илјади евра е началник на полициска станица назначен од Спасовски, кадар на СДСМ, а лице кое било дел од претходницата на нарко - пратката е личен шофер на братучедот на Зоран Заев.

Полека но сигурно излегува на виделина мафијашкиот сојуз на криминалот и власта и затоа се овие панични и ступидни прес конференции на СДСМ.

Одговорноста ќе ги стигне, а како што ќе доаѓа времето, така стравот и нервозата ќе растат во СДСМ и кај Заев.

 

На прво место

News image

Што му порача Димовски на Заев

На изјавата и обид на премиерот Заев да релативизира и да ја внесе „северна“ и во ФФМ, реагираше...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.