Вторник, 20 Април 2021    PDF Печати Е-пошта
Јован Ване Петров : Љубен Арнаудов за разлика од Христо Узунов си ја продаде душата на ѓаволот

1624887 Јован Ване Петров

Во предвечерието од славната смрт на војводата Христо Узунов,Цер 24.04.1905 година и семакедонскиот протест за браќата уставобранители 25.04.2021кои заради тоа што си ја сакаат Македонија се во зандани не може а да не се спомене овој лик!!

176491

Љубен Арнаудов за разлика од Христо Узунов си ја продаде душата на ѓаволот.

И двајцата по потекло Охриѓани,и двајцата патриоти,но не, Љубен Арнаудов не бил патриот, Љубен Арнаудов среброљубецот се продаде, си ја продаде државата гласајки ја промената на уставот и промената на името на Македонија.

А велеше јас сум современиот Узунов, никогаш што и да ми прават комуњарите нема да подлегнам на притисоците и уцените.

Подлегна, подлегна и тоа многу бргу, се продаде и себе и родот свој, фамилијата засекогаш му е бележана како предавничка,одродничка!!

Љубен ти никогаш нема да бидеш Христо, војводата за разлика од тебе го положи животот за Македонија,Ти ја продаде!!

Заради тебе браќата #УСТАВОБРАНИТЕЛИ гнијат во зандани далеку од своите семејства.

#ДаНеСеПовтори
#ДаНеСеЗаборави

 

На прво место

News image

Александар Пандов : На 9 мај во 12 часот во Македонскиот град Херој, градот Прилеп, во ,,Паркот на Ревулуцијата”

  Браќа и сестри, во чест на 9—Мај ,,Денот на победата над фашизмот”, а во организација и во...

Историја

News image

Политичката огранизација на Македонската држава

Политичката огранизација на Македонската држава наликувала на пирамида со три нивоа: на врвот биле в...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (17)

ВОЈНАТА ВО 2001 ГОДИНА – ЦРНА ДАМКА ВО ИСТОРИЈАТА Во 20...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПИШУВАЊЕТО НА ЕУГЕН БОРЗА, ВОДЕЧКИ АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ЗА ИСТОРИЈАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (9)

  “Историјата многу често се нарекува запис на победниците“. Поточна дефинициј...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.