Петок, 23 Април 2021    PDF Печати Е-пошта
СДСМ се фали до градинките направени во времето на ВМРО-ДПМНЕ
2a 2
 
Срамно е тоа што наместо да изградат градинка, СДСМ се фали до градинките направени во времето на ВМРО-ДПМНЕ 
 
 
Играње со чувствата на децата и родителите!
 
Навистина се смешни тврдењата на пратеничката Тасевска дека СДСМ работи посветено на детската заштита. Во случај на пандемија од Ковид не ги заштитија работничките со продолжување на породилното отсуство, не успеаа да го организираат процесот на работа во градинките за да се опфатат што поголем број на деца, а мајките губат работа или самите даваат отказ за да ги чуваат своите деца.
 
Се фалат со градинки кои ВМРО-ДПМНЕ ги направи, а тие не успеаа на време ниту да ги довршат ниту пак да ги отворат. За помалку од 8 години ВМРО ДПМНЕ изгради 70-градинки низ цела Македонија.
 
Места нема во градинките до септермври, а родителите плаќaат само за да го „сочуваат“ местото кое не го користат. Системот на детска заштита не функционира, а се фалат со промоција на „европските“ вредности од предучилишна возраст и основното училиште. Каква циркусијада и бламирање со чуствата на родителите и децата.
 
Треба да се засрамите! Кога реално ќе ги решавате проблемите на граѓаните излезете да држите пресови, повеќе нема ниту да ве коментираме!
 
Комисија за труд и социјална политика,демографија и родови прашања при ВМРО-ДПМНЕ
 

На прво место

News image

Што му порача Димовски на Заев

На изјавата и обид на премиерот Заев да релативизира и да ја внесе „северна“ и во ФФМ, реагираше...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.