Понеделник, 26 Април 2021    PDF Печати Е-пошта
Уставобранителите не се криминалци, туку тие околу тебе што го пљачкаат народот

1Brane

Петрушевски до Костовски: Уставобранителите не се криминалци, туку тие околу тебе што го пљачкаат народот, а поддршка на криминалот даваш ти, Спасовски и Заев

Реакција на прес конференцијата на Мартин Костовски

Костовски, денес пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои и јас, бевме со народот. Токму со оној народ кој твојата партија четири години го пљачкосува, понижува и деградира. И токму ТИ Мартине учествуваш во тоа национално понижување на Македонскиот народ, со незаконското објавување на промената на името во Службен весник, каде во тој период Ти беше директор. Сум ти кажал, за ова и за твојата слепа послушност кон Заев, еден ден ќе одговараш...

Уставобранителите не се криминалци, туку тие околу тебе што го пљачкаат овој народ.

Поддршка и заштита на криминалот даваш ти, Спасовски, Заев и вашата болумента на власт.

Го претворивте Куманово во гнездо на непотизам и незаконско пљачкање на општинскиот буџет. Нема член на семејство кој не ви е вработен, а високи партиски функционери испумпуваат пари на граѓаните, за што конечно ДКСК отвори предмет.

Допрва ќе ве разобличуваме вас и вашите криминали, а за многу скоро време ќе има одговорност Мартине. Биди убеден!

1777

 

На прво место

News image

Што му порача Димовски на Заев

На изјавата и обид на премиерот Заев да релативизира и да ја внесе „северна“ и во ФФМ, реагираше...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.