Среда, 16 Октомври 2019   
Македонија никогаш нема да добие датум и влез во ЕУ и НАТО

DzeposkiАлександар Џеповски

Македонија никогаш нема да добие датум и влез во ЕУ и НАТО. Кој не мисли вака, тотално е во заблуда. 

Оваа игра топло ладно веќе дојде преку глава кај секој еден Македонец. Како дозволуваат политичарите да лажат народ и да се занесуваат со нешто што одамна се знае и се гледа од авион. 

Да смениш име а да не профитираш со голема економија и цврста гаранција за влез не само во ЕУ и НАТО, туку и на Месечина и на Марс и тоа како минимум, навистина ова е можно само кај муртинското имбицилче со намера да профитира спектакуларно во својот џеб. 

Оваа игра се тегне десетици години. Те Франција, те Германија па после Холандија и Данска за на крај ако се попишманат во игра да влезат традиционалните душмани и негатори, нашите добри соседи, спремни на се или ништо да не дозволат влез по никоја цена. 

Криминал на светско ниво, корупција насекаде и како капак на се рекетарска влада која едноставно рекетира се што ќе и дојде под рака ... прашање за 10 милиони евра - кои се будалите што веруваат и сонуваат дека има шасни и еден процент за влез дури и во клозет ? 

Најтрагично е што нема барем двојца паметни да видат дека ЕУ и НАТО се готови и пред распад а златна Евроазија на чело со Кина и Русија како водечки економски и војно стратегиски сили едноставно да се игнорираат и потценуваат ? Господ може да ти помогне еднаш, два пати, петпати ама ако го игнорираш и седиш пасивно на страна ... е тогаш знае и да крене раце од тебе. Изгледа знае што прави и да се надеваме дека се е под негова контрола. АМИН !!!

 

На прво место

News image

Зоран и Вице Заеви се директно вплеткани во мрежата „Рекет“

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод

Историја

News image

ЗНАМЕТО Е СВЕТА РАБОТА

Македонското сонце изгравирано на ѕвоно во 1834 година, на коешто пишува: ☨ МАКЕДОНИА ✵- Мајстор ...

Иселеници

News image

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот список за дијаспората

Јавен повик од ДИК за пријава и увид во Избирачкиот спис...

Култура и туризам

News image

Чекори кон небото

Чекори кон небото, Виолета Сековска и други

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (8)

III ЕПИСТЕМОЛОГИЈА НА ОНОМАСТИКАТА НА ПАНОНИЈА (ДЕЛ VI) Во Делибатската пеш...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.