Среда, 27 Април 2022    PDF Печати Е-пошта
САВО КОСТАДИНОВСКИ : ИСУС ХРИСТОС

1Savo САВО КОСТАДИНОВСКИ : ИСУС ХРИСТОС

Секој ден се молела мајка му Марија,

во нејзината убава младост:

сакана рожба Господ да £ даде,

да £ се исполни куќата со радост.

Молбите ги слушнал, се смилувал Господ,

како во Библијата што стои:

се родило дете, го крстиле Христос.

Го чувала мајката ко очите свои.

Кога пораснал Христос, за себе сознал

дека поседува натприродна моќ.

Го ширел своето благородно учење,

со своите ученици, ден и ноќ.

Но, неговите противници го изложиле

на едно јавно и големо измачување.

Подоцна му признале дека е божји син,

со Христовото свето воскреснување.

Набргу потем светот се сменил.

Народот го осознал до прекумера.

Со спасителот, со божјиот син

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.