Среда, 04 Јули 2018   
Путин рече Солун е Македонски и рускиот гас ќе поминува низ Македонија

aleksandar-dzepovski
Александар Џеповски

Путин рече Солун е Македонски и рускиот гас ќе поминува низ Македонија.

Лавров рече времето ваше помина (на западот, ЕУ, НАТО и богами римокатоличкиот Ватикан) и доаѓа нашето.

Е па соросоиди, шарени, комуњари СДСМовци ... преставата Зоки лажгото заврши. 

Само се чека сега да заврши Светското првенство во фудбал во Русија и гледајте како ќе јаде руската мечка. 

Сето ова се случи вчера и јавно им го плесна на грците во лице.

Убавини, за мерак и доказ дека има Господ, ама дали заслуживме Ние Македонците да бидеме вака наградени во реалниот живот?

После толку неверување во Бога кого 90 % Македонци го продадовте за 50 евра од Сорос, зошто Севишниот го праќа Путин да ни помогне?

ПОСЛЕДНА ШАНСА БРАЌА МАКЕДОНЦИ !!!

После ова, ако не се вратите во нормален живот и да ги вреднувате убавините и нормите на животот според Бога, а не по паметот на Сорос и ѓаволите негови ... нема да има воздух низ Македонија за никого. 

Што мислеше Заев ... дека Путин и Кинезите се стресоа од Зајко и западните имбицили?

Кој пат ќе го фатат со шарените?

Само еден избор имаат, некаде подалеку од Бога. 

Спијте мирно Македонци за се и за името, кое Путин јасно и гласно го изговори пред грците.

Им порача дека ќе ги врати на границите од 1830 и дека Солун е Македонски!!!

СЛАВА ТЕБЕ ГОСПОДЕ И ПРОСТИ ИМ НА 50 ЕВРА ПРОДАДЕНИ ДУШИ ТАКАНАРЕЧЕНИ МАКЕДОНЦИ. АМИН !!

 

 

На прво место

News image

Да го поразиме Заевизмот

Христијан Мицкоски

Историја

News image

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Запознај ја татковината за да ја сакаш повеќе!

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ – ПРВИОТ АРХИЕРЕЈ ВО МАКЕДОНСКОТО ИСЕЛЕНИШТВО (18)

ОСВЕТУВАЊЕ НА ЦРКВИТЕ „СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ“ ВО ХАМИЛТОН ...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (1)

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА ЗА МАКЕДОНИЈА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.