Среда, 14 Ноември 2018   
Кој има проблем со знамето што го вее Јанко Бачев?

Dzeposki
Александар Џеповски

Тоа знаме што го вее Јанко Бачев е Руското знаме. Русите заслужуваат најголема почит затоа што ни една секунда не се замешаа до сега (а во право време и тоа како дебело ќе се замешаат со гаранција и за наше добро) во нашата " љубовна идила " со Јенките. 

Ние сме крвно поврзани со Русите, ете Господ сакаше Македонците да ги прати во Сибирија во времето на Александар Македонски, каде тие беа испраќани таму наместо во затвор и да создадат поколенија и народ што еден ден ќе мора да ја одбранат и воскреснат Македонија од сатанската сила Америка. 

Кои се тие мизерии и малоумни имбицили што одат против Русите и руското знаме?

Само коруптивни кретени што за 50 евра и својата родена мајка би ја продале на улица.

Некако тивко и инкогнито, ќе забележите дружба на Путин со Меркел и Макрон овие денови. Случајност или намерно, оценете сами.

Значи, Меркел и Макрон го веат и се поклонуваат пред тоа знаме, што на нашиот малоумен и коруптивен пратеник му смета.

Затоа "вулгарните" зборови на Бачев добиваат слаткоречивост во прав смисол и мора да му честитаме за тоа. А кое знаме ние ќе го вееме?

Северномакедонско со еден орел на западна страна и еден вол на источна (портретот на Бојко)? 

ДОСТА БЕШЕ ОВАА ЛАКРДИЈА И ВРЕМЕ Е ЗНАМЕТО ДА СЕ ВЕЕ, ОНА НАШЕТО, НАЈСАКАНО И НАЈСВЕТО - МАКЕДОНСКОТО СО ШЕСНАЕСЕТ КРАКА ОД ВЕРГИНА, СО СОНЦЕТО ШТО СВЕТИ СЕКОГАШ НАД МАКЕДОНИЈА.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Бродот што тоне не е место за забава- масовна операција за напуштање на Заев

Бродот што тоне не е место за забава- масовна операција за напуштање на Заев

Иселеници

News image

МИТРОПОЛИТОТ КИРИЛ И НЕГОВАТА ДУХОВНО-НАЦИОНАЛНА И ЦРКОВНА МИСИЈА ВО ТАТКОВИНАТА (26)

ПРЕД МОШТИТЕ НА ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО БАЗИЛИКАТА „СВ....

Култура и туризам

News image

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ

„ЈУЖНИ РЕКИ“ ОД ПАНДЕ МАНОЈЛОВ       

Фељтон

News image

ОД ПАНОНИЈА ДО ЕГЕЈ (9)

ВРСКАТА НА ХИПЕРБОРЕЈЦИТЕ (СЕВЕРЦИТЕ) ВО СВЕТОТ (ДЕЛ II) 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.