Среда, 01 Август 2018    PDF Печати Е-пошта
БОЈКОТ НА ИЛЕГАЛНИОТ РЕФЕРЕНДУМ
Фотографија на Bobby Temelkov.

МАКЕДОНСКА СВЕТСКА ДИЈАСПОРА!

Илегалното собрание и влада распиша илегален референдум со двосмислено прашање кое никогаш не би требало да се постави на еден вековен постоечки ,жив народ.

Илегалниот референдум за Македонскиот Народ ако не се освестиме може да донесе катастофални ,непоправливи последици.

Суштински ,прашањето ги прашува Македонците дали сте за ?

Самоукинување на името Македонија ?
Самокунивање на суверена Македонска Држава и Нација ?
Самоукинување на Македонскиот Јазик ?
Самоукинување на Македонската Историја и Култура?
Самоукинување на Македонската Црква ?
Самоукинување на Македонците во соседните држави и ширум светот?
Самоукинување на сите идни генерации Македонци -довека ?

Одговорот на Македонците кои живеаат надвор од границите на Македонија на прашање дали сакате сами да се избришете од светската карта на постоечки нации како Македонци е БОЈКОТ НА ИЛЕГАЛНИОТ РЕФЕРЕНДУМ кој нас Македонците ни го загрозува основното уневерзалното човеково право на САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ!

#ДијаспоратаБојкотираРеферендум
#БОЈКОТИРАМ
#МакедонскаДијаспораБојкотира
#BojkotiramReferendum
#БојкотНаРеферендумЗаСамоуништување
#Bojkotiram
#БојкотирамРеферендум
#YouDontHaveRightToChangeMyName
#Macedonia
#Македонија

Боби Темелков

 

На прво место

News image

Засрами се Љупчо Палевски – Палчо

Палчо и се‘ е можно. Предавник може да Ви биде само роднина, пријател, соборец, „истомисленик...

Историја

News image

Повик за Илинденското востание

Повик за Илинденското востание

Иселеници

News image

ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА „ИЛИНДЕНСКИТЕ ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ“ ВО ЉУБОЈНО (18)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (9) 14 станица е посебна црква во која се наоѓа Христовиот Гроб

Црквата на Светиот гроб- Гробот на Христа Под големата ротонда на Црквата Светиот Гроб, направена е...

Фељтон

News image

ОДНОСОТ НА АТИЊАНИТЕ, ТРАКИЈЦИТЕ И ДРУГИТЕ АНТИЧКИ НАРОДИ КОН МАКЕДОНЦИТЕ (21)

Она што започнало како интереси на Атина во егејското крајбрежје за да се заштити Ба...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.