Среда, 03 Јули 2024   
Александар Џеповски: Изникнаа преку 7000 Бугари во Албанија

1Dzepovski1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Изникнаа преку 7000 Бугари во Албанија. Сето тоа е можно само преку наша сметка со наши Македонци и ние заспаните Македонци кои дозволуваме сите да не газат кој како сака и кога сака.

Како тоа изникнаа преку 7000 " бугари "  во Албанија и " бугарско малцинство " во Македонија ? Само преку фамозното вето за Бугарија за ете пустото  " рајот " наречен ЕУ. Грција се спаси од бугарското вето со тоа што попрво влезе во ЕУ иначе ќе имаше иста судбина и перипетии како Македонија и Албанија.

Куриозитет и за наневерните Томи е фактот што никогаш ни во сон ниту еден Бугар па дури и Тодор Живков ... не побарале или пробале да бараат и барем еден Бугар по грешка или за приплод во Албанија.

Нека си ја тераат агендата Бугарите со сите лаги и фалсификати и само нека се надеваат Албанците дека како бугарски полтрони нема пак да добијат уште некоја уцена а уште помалку преговори и влез за ЕУ. Што ли ќе ги чека од Грција освен големо вето ? Па тие си имаат мувата на капата со Чемерија и нема да има леб во ЕУ за Албанија за век и векови.

Ние Македонците сме за голем стап и ќотек до несвест што се лажеме како мали деца со лижавчиња што дозволуваме да не мафтаат со некакво вето и некоја си имагинација за сојуз во стариот континент со богатсва од " невидени размери " и што дозволуваме некаква си Патријаршија и Патријарх да ни соли памет за Господ а сите религиозни ликови и појави се случувале во Македонија  и Библијата е исти кадар десети пат само со изменети имиња и места.

ДРАГИ МАКЕДОНЦИ, СЕ ДОДЕКА НЕ СЕ СПЛОТИМЕ И ВЕРУВАМЕ ВО МАКЕДОНИЈА КАКО ПРЕГОРДО МИНАТО, ТАЖНА СЕГАШНОСТ И НАДЕЖНА ИДНИНА, НИЕ САМО МОЖЕМЕ ДА ТОНЕМЕ ДЛАБОКО. ЕДИНСТВЕН ИЗЛЕЗ Е НЕКА БИДАТ И МАЛКУ МАКЕДОНЦИ АМА ВИСТИНСКИ И СЕ ИМА ДА ТРГНЕ КАКО ШТО ТРЕБА.

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Славјанка Петровска да каже дали луксузната хациенда е уште нејзина или ги крие парите од продажба

Според катастарските снимки во моментот кога Петровска вели дека го продала земјиштето, таму била ...

Историја

News image

Св. Давид цар Македонски, братот на Самоил

„На 13 јануари 1833 година во пожар настрадал манастирот Св. Јован Рилски. Монасите започнале негова...

Иселеници

News image

УЧЕСТВО НА АНСАМБЛОТ „ТОМОВ“ НА ИЛИНДЕНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО БИТОЛА (35)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.