Песни за Македонија
141 Тришо Стојановски- Илинден 1903, Гетеборг
142 Н Е М А И Д Н И Н А
143 Солунски браќа
144 Самовила Македонска
145 Чешмата за заљубените девојки и невести
146 Предавници на мајката наша
147 Студентката героињ
148 Сите звона за Македонија
149 Илинден
150 Илинденска
151 Песна испеана за заедничкото делување на Кичевските војводи
152 ПРЛИЧЕВ – ШТИТ И ШТАФЕТА
153 Народни песни од Порече
154 Печалбарски песни од Мала Преспа
155 САВО КОСТАДИНОВСКИ : ПОДАРОЦИ НА ТАТКОВИНАТА
156 Песната “Раѓањето на Александар Македонски” испеана е во 1860тите од страна на слепиот селанец Јован Михајлов а запишана е од Стефан Верковиќ.
157 Денеска падната на колена, да ги молиш оние кои ги описмени, им ја отвори устата...
158 КАКО И КОГА ЈА НАПИШАВ ПЕСНАТА ПОСВЕТЕНА НА БЛАГА ПЕТРЕСКА
159 САВО КОСТАДИНОВСКИ : КОРИФЕЈ
160 Ајхан КАВАДАР : Те сакам Македонија
 
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.