Среда, 30 Септември 2020   
Една земја на југот ќе се покаже како многу важна!

tajnite-na-prorokot

Ова пророштво потекнува од 17 век, негов автор е еден германски свештеник, а сега е објавено во книгата "Тајните на пророкот". Во него се опишува она што доаѓа во 21 век, за кој авторот вели дека ќе биде доба на страв и голема беда. Понатака тој раскажува дека во овој век ќе се случи големo зло.

- Во поголемиот дел од земјите децата ќе се кренат против своите родители, граѓаните против власта, верниците против Бога, целото човештво ќе се бори против поредокот. Ќе дојде до голема војна ... ги опишува тој настаните.

- По привремениот мир ќе има уште пожестоко продолжување на таа војна кога целиот свет ќе се сврти наопаку. Ќе дојде и до големи финансисики крахови и до уништување на добрата. Луѓето ќе се однесуваат како без разум и ќе немаат почитување ниту кон најблиските. Отровните испарувања и зраци ќе можат да продрат посилно од екваторијаното Сонце, ќе маршираат железни војски, а на небото ќе летаат бродови полни со бомби. Фатални летечки ѕвезди и сулфурен оган ќе уништи многу градови, го опишува тој оружјето кое ќе се користи во 21 век.

 Тој во пророштвото вели дека овој ќе биде најизопачениот век досега поради тоа што моќниците кои се над другите ќе мислат дека се богови, а народот ќе се дигне против нив во сите земји.

Најважниот дел од пропоштвото се однесува на една земја на југот која според него ќе биде многу важна во ова време.

- Една земја на југот многумина ќе се обидат да ја уништат. Преку неа ќе се скршат многу копја! Заради неа народ ќе војува, а жителите на таа земја во неколку наврати ќе бидат пред тотално уништување. Кога ќе пројде таа војна, таа земја одново ќе се роди, а ќе ја води еден човек кој најпрво ќе биде омразен, а потоа сите ќе го сакаат. Таа земја многумина нема да ја сакаат и ќе се обидат да ја уништат на секој можен начин. Луѓето таму се многу алчни и заради различни вредни работи, многу крв ќе биде пролиена. Во таа земја веќе се имаат случено две големи војни во минатото. На крај, таа земја ќе ја допре самиот Бог. Од тогаш таа ќе биде најпочитуваната во светот...

Start.mk

 

На прво место

News image

Што му порача Димовски на Заев

На изјавата и обид на премиерот Заев да релативизира и да ја внесе „северна“ и во ФФМ, реагираше...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.