Среда, 15 Мај 2024   
„Македонска нација“ во Еврејската национална библиотека и Британскиот музеј

ЕВРЕЈСКА НАЦИОНАЛНА И УНИВЕРЗИТЕТСКА БИБЛИОТЕКА
ЕРУСАЛИМ
П.О.Б. 503
Израел

Ерусалим, 22. 3. 1971

Библиотекарот моли да се потврди приемот на долу споменатиот подарок кој би било многу добро да го има во библиотеката, и да Ви ја пренесам нашата искрена благодарност за Вашата ценета помош и соработка.

Македонска нација год. I 1971, бр.1

makedonska-nacija-vesnik-1

Драган Богдановски, Весник „Македонска нација“ во Британски музеј, Лондон 1971

Словенска и Источноевропска дивизија,
Оддел за печатени книги,
БРИТАНСКИ МУЗЕЈ, ЛОНДОН, WC1B 3DG

22 април 1971

Директорот на Печатени Книги Ви благодари за Вашата љубезност во испраќање на копија на Македонска нација [год. I br.2] за употреба во Британската национална библиотека.

Доколку вашите ангажмани за дистрибуција овозможуваат, ќе ми биде драго да се вклучиме на вашата редовна поштенска листа за да ги добиваме идните изданија на оваа публикација, а исто така и бр.1.

Ве молиме да ја користите горната адреса.

В. Х. Камингс p.p.

Директор на Печатени Книги

makedonska-nacija-vesnik-2

 

На прво место

News image

Традиционална средба на Унија на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ во Манастиро Пеленица во Драчево

  МАНАСТИРСКИОТ КОМПЛЕКС „ПЕЛЕНИЦА“ ВО ДРАЧЕВО ДЕСТ ГОДИНИ ПО РЕД ШИРОКО ГИ ОТВОРИ П...

Историја

News image

Дали светите браќа Кирил и Методиј биле потомци на античките македонци?

Во овој текст ќе спомнеме неколку размислувања во врска со етничкото потекло на светите браќа Кирил ...

Иселеници

News image

АКТИВНОСТИТЕ НА ГЕОРГИ (ЏОРЏ) ТОМОВ ВО МАКЕДОНСКАТА ЗАЕДНИЦА (27)

ДЕЛ ОД МОНОГРАФИЈАТА „ТОМОВ“  НА СЛАВЕ КАТИН

Култура и туризам

News image

Свети рамноапостолни Кирил и Методиј Солунски 24/11 мај

Светите браќа Кирил и Методиј се основоположници на словенската писменост и литература и се заслужни...

Фељтон

News image

ФОТО ТОМЕВ – ПОЗНАТ ЛИКОВЕН УМЕТНИК ВО КАНАДА (2)

ПОЗНАТИ МАКЕДОНСКИ ЛИЧНОСТИ ВО КАНАДА

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.