Понеделник, 06 Март 2017    PDF Печати Е-пошта
Ќе ја браниме државата и институциите ако мора и со жив штит

gemidyiiЈово Бурне

-Ќе ја браниме државата и институциите ако мора и со жив штит

Ние претставниците на Македонското радикално здружение "ГЕМИЏИИ" му порачуваме на Зоран Заев од СДСМ, Али Ахмети од ДУИ, Зијадин Сеља од Алијанса на Албанците и Касами од БЕСА дека доколку се оствари тоа сценарио за кое заговараат самите албански партии заедно со Зоран Заев да си го завземат собранието на Македонија и да се самопрогласат за власт со цел да се спроведе фашистичката албанска тиранска платформа, ние Македонските радикални организации предводени од наследниците на Солунските гемиџии со жив штит ќе го браниме Собранието на Македонија и институциите на оваа држава од Албанизација.

Му порачуваме на Зоран Заев и на сите албански партии кои ја туркаат тезата за федерализација, дека ќе има крв по улици за секој збор "Федерализација на Македонија".

Максимално ја поддржуваме одлуката на Ѓорѓе Иванов и се надеваме дека претседателот ќе ги земе работите во свои раце и ќе си ја заштити државата за која се има свечено заколнато пред целиот народ на Македонија, во спротивно ние Македонските радикални организации ќе сториме се за да ја заштитиме државата од албанизација па ако треба и со насилни мерки ќе спречиме федерализација

 

На прво место

News image

Македонија – Голи Оток за Македонците

Тешко се движи проколнатиот “Пунат” кон крајната дестинација Голи Оток. Тажното брчење на ...

Историја

News image

Повик за Илинденското востание

Повик за Илинденското востание

Иселеници

News image

ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА „ИЛИНДЕНСКИТЕ ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ“ ВО ЉУБОЈНО (18)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (9) 14 станица е посебна црква во која се наоѓа Христовиот Гроб

Црквата на Светиот гроб- Гробот на Христа Под големата ротонда на Црквата Светиот Гроб, направена е...

Фељтон

News image

ОДНОСОТ НА АТИЊАНИТЕ, ТРАКИЈЦИТЕ И ДРУГИТЕ АНТИЧКИ НАРОДИ КОН МАКЕДОНЦИТЕ (21)

Она што започнало како интереси на Атина во егејското крајбрежје за да се заштити Ба...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.