Четврток, 29 Април 2021    PDF Печати Е-пошта
ВМРО-ДПМНЕ : Криминалец е Заев кај кого Боки 13 кажа дека завршиле парите од Рекет

2a 2

Криминалец е Заев кај кого Боки 13 кажа дека завршиле парите од Рекет, а финансиер на тероризам Спасовски кој давал пасоши на терористи

Најголем криминалец во Македонија е Зоран Заев, кај кого Боки 13 кажа дека завршиле парите од Рекет, а ЈО не смее да отвори предмет.

Криминалец е и затоа што е аболициран за криминал, но и затоа што сите видоа и слушнаа како бара евро за Вицето.

Финансиер на тероризам е Оливер Спасовски, во чие време се издавани пасоши на терористи, кои оделе на боиштата на Блискиот Исток и го рушат светскиот поредок и се најголема закана за САД, НАТО и целата Западна Алијанса од која сме дел.

Заев и Спасовски се опасност за безбедноста на Македонија, регионот и целиот свет. Тие дадоа пасоши и на Седат Пекер и на Јован Вукотиќ. Пекер им седеше со месеци во Македонија, а Вукотиќ полетувал од Македонија кон други земји.

Заев и Спасовски се проблемот за Македонија, а не уставобранителите.

Заев и Спасовски, и Филипче на чие конто одат 4700 починати, од кои голем број умреа затоа што нема вакцини, а нема затоа што поважна им е провизијата, отколку здравјето.

Македонија е заложник на Заев и неговата екипа.

 

На прво место

News image

Кои се основачите на ВМРО-ДПМНЕ ?

 Мане Јаковлески - Кога се знае вистината и кога се почитуваат вистинските личности и вредности...

Историја

News image

Античко-македонски јазик

Античките историчари и хроничари во своите пишани дела известуваат дека античките Македонци говореле...

Иселеници

News image

ЉУБОЈНО - РАСАДНИК НА ВИСОКООБРАЗОВНИ КАДРИ - ДЕЛ III (11)

Од Љубојно потекнуваат околу 150 академски граѓани со ра...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (2) Стариот Град Ерусалим

Мане Јаковлески   Стариот Град Ерусалим Стар Град (Ерусалим) Според хебрејските ракописи, ...

Фељтон

News image

ШТО ПИШУВАЛЕ ТУЃИТЕ АВТОРИ ЗА СЛОВЕНИТЕ НА БАЛКАНОТ? (14)

  “Античкото движење на Словените (Венетите) кон запад и подоцна движењето н...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.