Петок, 30 Април 2021    PDF Печати Е-пошта
Слободан ТОМИЌ : ИНИЦИЈАТИВАТА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ ОД 30 АПРИЛ 2020 ВАЖИ И ДЕНЕС!

13636 Слободан ТОМИЌ

Браво претседателе, браво Стево...

Така треба да се однесува еден претседател или татко на нацијата кога станува збор за праведност, правичност и владеење на правото и разумот.

За потсетување, точно пред една година или на денешен ден 30 април 2020 година, како претседател на Форумот "Гласот на народот", заедно со Светскиот Македонски Конгрес поднесовме Иницијатива до тебе, како Претседател на Македонија и професор доктор по правни науки, да бидат ослободени неправедно осудените за настаните во Собранието од 27 април 2017 година од натамошно извршување на казната затвор и нејзино бришење, бидејќи не се терористи!

Народот на 25 април 2021 година пред Собранието, на Семакедонскиот протест од Владата до Собранието, проговори со јазикот на правдата, слободата и вистината: "Сторителите на настаните во Вејце на 28 април 2001 година се терористите!" Уставобранителите се патриоти и родољуби кои го бранеа името, Уставот, правата и слободите, правдата и правниот поредок.

Ти во 2001 година беше дел од тимот на претседателот Борис Трајковски, нели?

Затоа, ја имаш пред себе целата слика. И секако, знаеш да разликуваш што се тоа терористи и што е тоа тероризам!

Уставобранителите не се терористи! Врховниот суд треба да ги поништи пресудите и да овозможи повторно судење, од слобода да докажат дека не се виновни!

1Protest 6

За правда и слобода во Македонија, правда и слобода на уставобранителите од 27 април 2017 година.

 

На прво место

News image

Што му порача Димовски на Заев

На изјавата и обид на премиерот Заев да релативизира и да ја внесе „северна“ и во ФФМ, реагираше...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.