Сабота, 01 Мај 2021    PDF Печати Е-пошта
Честит меѓународен ден на трудот!

18115655

Професии од цел свет обединете се...

  Кога друг не мисли на вас, мислете самите...

   Преку сите форми на активизам, општествен, волонтерски, синдикален, партиски...до признавање на трудот според образование, признавање на учењето пред купените дипломи!!

    Продолжуваме да се бориме за еднакви права според заслуга и работа и образование, а не според протекционизам, заштита на ,,своите" и ставање на клучни позиции на неспособни и лити кадри!!

Негативната селекција за гласови да биде ,,МРТВО СЛОВО" а не репер за секој млад човек.

И после ни бегале младите??

Па што да бараат тука??  

   За вас не знам, ама МОЈАТА Лична борба за професионализам во здравството конкретно, ПРОДОЛЖУВА!

    Продолжете и вие колеги, секојдневно да се борите за своите права и за достоинство!

За подобри работни услови, за вреднување на оваа хумана професија и за носење на Закон кој ќе не заштити!

Борбата продолжува!

Честит меѓународен ден на трудот!

17744

Гоце Марков-Дипломиран здравствен работник;Спец.по Семејна и Патронажна медицина

 

На прво место

News image

Александар Пандов : На 9 мај во 12 часот во Македонскиот град Херој, градот Прилеп, во ,,Паркот на Ревулуцијата”

  Браќа и сестри, во чест на 9—Мај ,,Денот на победата над фашизмот”, а во организација и во...

Историја

News image

Политичката огранизација на Македонската држава

Политичката огранизација на Македонската држава наликувала на пирамида со три нивоа: на врвот биле в...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (17)

ВОЈНАТА ВО 2001 ГОДИНА – ЦРНА ДАМКА ВО ИСТОРИЈАТА Во 20...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПИШУВАЊЕТО НА ЕУГЕН БОРЗА, ВОДЕЧКИ АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ЗА ИСТОРИЈАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (9)

  “Историјата многу често се нарекува запис на победниците“. Поточна дефинициј...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.