Понеделник, 24 Мај 2021    PDF Печати Е-пошта
Американски институт тврди дека Филипче лажел за бројот на починати од корона, зошто власта молчи

2inst

Последните податоци на министерството здравство и на Венко Филипче велат  дека се починати 5.311 лица од корона. Но, ако се земе во предвид анализата на американскиот институт Хелт дата (Health data) кој има сомнеж дека официјалната бројка за која информираат надлежните е два пати поголема, значи во Македонија има повеќе од 10.000 граѓани починати од корона.

Ни помалку, ни повеќе Филипче лажира бројки на починати, и тоа според американски институт бројката оди над 10 илјади, а не како што информира Филипче!

Филипче сепак се прави и слеп и глув кога е во прашање здравјето на граѓаните.

Македонија и според Ворлдометар(Worldometers), на светската листа по број на починати е на високо четврто место.

Но, грижата на Филипче е само за тоа дали има провизии или не.

Затоа Филипче ќе одговара!

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Анкетите покажуваат предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%, и водство на претседателот Мицкоски пред Заев,

Анкетите покажуваат предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%, и водство на претседателот Мицко...

Историја

News image

Во Македонија луѓето немаат доверба во туѓите ослободители

МИРОСЛАВ ХУБМАЕР: ВО МАКЕДОНИЈА ЛУЃЕТО НЕМААТ ДОВЕРБА ВО ТУЃИТЕ ОСЛОБОДИТЕЛИ. ТАМУ СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ В...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД НЕСРЕЌАТА НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА (20)

Сакаме да потенцираме дека македонските програми биле директен превод (збор за збор) од грчките пр...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ДО ВРЕМЕТО НА ФИЛИП II МАКЕДОНСКИ (28)

За жал, она што од Атина било сметано за фер, очигледно било сметано за нефер од Т...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.