Среда, 26 Мај 2021    PDF Печати Е-пошта
Жаклина Пешевска : повик до граѓаните на Република Македонија, за масовно присуство на големиот протестен собир

1Bob

ПОДДРШКА И ЈАВЕН ПОВИК ЗА МАСОВНО ПРИСУСТВО НА ПРОТЕСТОТ НА 29ТИ МАЈ - САБОТА, ПРЕД ВЛАДАТА НА МАКЕДОНИЈА ВО 18:30 ЧАСОТ! ОСУДЕНИТЕ ЗА 27МИ АПРИЛ - НЕ СЕ ТЕРОРИСТИ!

Давам лична поддршка и упатувам јавен повик до граѓаните на Република Македонија, за масовно присуство на големиот протестен собир закажан за 29.05.2021 година (сабота) со почеток во 18:30 часот, пред зградата на Владата на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ дава поддршка на организираниот протест, бидејќи осудените за 27ми Април не се терористи. Поддржуваме повторно судење и бараме правда!

191207 Жаклина Пешевска

 

На прво место

News image

Анкетите покажуваат предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%, и водство на претседателот Мицкоски пред Заев,

Анкетите покажуваат предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ од над 4.2%, и водство на претседателот Мицко...

Историја

News image

Во Македонија луѓето немаат доверба во туѓите ослободители

МИРОСЛАВ ХУБМАЕР: ВО МАКЕДОНИЈА ЛУЃЕТО НЕМААТ ДОВЕРБА ВО ТУЃИТЕ ОСЛОБОДИТЕЛИ. ТАМУ СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ В...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД НЕСРЕЌАТА НА МАКЕДОНЦИТЕ ОД ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА (20)

Сакаме да потенцираме дека македонските програми биле директен превод (збор за збор) од грчките пр...

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ДО ВРЕМЕТО НА ФИЛИП II МАКЕДОНСКИ (28)

За жал, она што од Атина било сметано за фер, очигледно било сметано за нефер од Т...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.