Недела, 06 Јуни 2021    PDF Печати Е-пошта
Нека му каже некој на Заев денеска е 06.06.2021 година, а не 2016

2a 2Нека му каже некој на Заев денеска е 06.06.2021 година, а не 2016, ветувањата кои денеска ги дава требаше да бидат веќе исполнети

Зоран Заев треба да се врати во реалноста. Денеска сме 06.06.2021 година, а не 2016 година. Лагите кои ги кажуваше во 2016 година, нема и не може да му поминат сега, 5 години подоцна.

Заев ветуваше 600 километри автопат, 550 километри магистрални патишта и 1200 километри локални патишта. Поминаа 4 години, ништо од тоа не реализира. Напротив, не може ниту да ги доврши проектите на ВМРО-ДПМНЕ. Сега откако според најавите од 2016 година требаше да имаме 600 километри автопат, 550 километри магистрални патишта и 1200 километри локални патишта, но наместо тоа повторно имаме исти ветувања.

Од опозиција Заев ветуваше сигурен откуп и високи откупни цени за земјоделските производи, 4 години ги соголи земјоделците и ги донесе до питачки стап. Нема земјоделска култура која не се продаде под реални пазарни цени. Земјоделците 4 години го продаваат родот за џабе.

Не држат тезите дека заради пандемијата откупот бил послаб. Во ек на пандемија, во цел свет цените на храната поскапеа, а се бараше килограм повеќе. Неспособноста на Заев да обезбеди пазар за македонските земјоделци е само негова вина.

Кога Заев најавува 10 инвестиции, народот гледа нула, празно дно.

Заев имаше 4 години да донесе инвестиции. Во првиот квартал оваа година влегле само 25.7 милиони евра странски инвестиции. Ова е дно, и покажува колку владата не работи ништо.

Со почит,

ВМРО-ДПМНЕ

 

На прво место

News image

Александар Пандов : Патетично звучи лажењето на Заев од сликата со авионот пред три години

Од сликата во авионот пред три години, до денешните изјави за некаква можност, патетични се веќе...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.