Среда, 09 Јуни 2021    PDF Печати Е-пошта
Заев е кукавица

1zaev-saka

ВМРО-ДПМНЕ : Заев е кукавица, ја лаже и манипулира јавноста, преговара за ново национално предавство

 
Дебакл е целовкупното владеење на СДСМ, националните предавства и лагите на Заев не можат да се избројат, а Костадинов пустиот штабски брои луѓе на протести.  

„Немаме отворени прашања со соседите“ и „Конечно имаме земја која никој не ја оспорува“, се зборови на лидерот на нај антимакедонската партија во Македонија, која сега е на чекор кон ново национално предавство.
Денеска Костадинов требаше да излезе на прес конференција и да каже зошто Заев лаже дека не ја прифатил бугарската декларација како дел од преговарачката рамка за европската интеграција.
Заев е невидена кукавица, не може да го погледне во очи сопствениот народ.Денеска Костадинов требаше да излезе и да каже зошто полицијата на Спасовски незаконски тепа и преведува луѓе на протест, но срамот е голем да се погледне реалноста.Деблокирање на процес со прифаќање на антимакедонска декларација со која ќе се поништи македонскиот јазик и историја е успех само за СДСМ.Кукавичлукот на Заев е факт, да беше транспарентен, немаше да лаже и да манипулира со граѓаните. Дека Заев крие што веќе истргувал со Софија е јасно, во спротивно пред целата јавност ќе го обелоденеше договореното.Заев, Македонија прашува за колку го продаде јазикот и историјата ?4 години Заев, 4 години украден живот. Доста е!
 

На прво место

News image

Александар Пандов : Патетично звучи лажењето на Заев од сликата со авионот пред три години

Од сликата во авионот пред три години, до денешните изјави за некаква можност, патетични се веќе...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.