Четврток, 17 Јуни 2021    PDF Печати Е-пошта
Боби Темелков : Блокирање на регионалните патишта низ Македонија
1Bobi Temelkov
 
Боби Темелков : Блокирање на регионалните патишта низ Македонија
 
 
Блокирање на регионалните патишта низ Македонија, никој надвор никој внатре, да види светот дека Македонскиот народ не ја дава својата историја, јазик по комшии!
 
199503543 10224053220493034 4844983545469255474 n
 
Придружете се на блокадите кои ќе предтстојат! Ќе ја блокираме цела Македонија!
 
Доброволци за барикадите да се пријават во инбох на месинџер. Логистиката е обезбедена!
 
Ова ни е последна шанса да покажеме дека не ја даваме нашата историја, култура и јазик на никого!
 
Ајде браќа и сетри Македонци да ја блокираме цела Македонија а со тоа го блокираме и штетниот договор со Бугарија!
 
Наскоро ќе ве информираме кога почнуваме со блокадите.
Македонија вечна!
 

На прво место

News image

Засрами се Љупчо Палевски – Палчо

Палчо и се‘ е можно. Предавник може да Ви биде само роднина, пријател, соборец, „истомисленик...

Историја

News image

Повик за Илинденското востание

Повик за Илинденското востание

Иселеници

News image

ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА „ИЛИНДЕНСКИТЕ ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ“ ВО ЉУБОЈНО (18)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (9) 14 станица е посебна црква во која се наоѓа Христовиот Гроб

Црквата на Светиот гроб- Гробот на Христа Под големата ротонда на Црквата Светиот Гроб, направена е...

Фељтон

News image

ОДНОСОТ НА АТИЊАНИТЕ, ТРАКИЈЦИТЕ И ДРУГИТЕ АНТИЧКИ НАРОДИ КОН МАКЕДОНЦИТЕ (21)

Она што започнало како интереси на Атина во егејското крајбрежје за да се заштити Ба...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.