Четврток, 17 Јуни 2021    PDF Печати Е-пошта
Александар Пандов : Патетично звучи лажењето на Заев од сликата со авионот пред три години

1zaev avion

Од сликата во авионот пред три години, до денешните изјави за некаква можност, патетични се веќе лагите на Заев

Александар Пандов претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Канал 5 телевизија, во „Само вистина“, а во врска со најавите на Заев дека се отворил прозорец со преговорите со Бугарија, тој вели дека патетично звучи лажењето на Заев од сликата со авионот пред три години до сегашните изјави дека има некаков прозорец отворен, се се тоа лаги.


-Тоа што Заев вели дека подотворил некој прозорец, јас не гледам дека отворил и кој е тој чекор направен, патетично звучи веќе ова лажење, кога ни пратија слика од авиончето дека еве веќе сме добиле датум за почеток на преговорите, кој настан беше пред три години, вели Пандов.

Пандов вели дека и пред три години во авионот, но и сега не е крив Брисел и Брисел не лажел, туку лагите се искажани од Зоран Заев.

Сакам да потенцирам дека трагично е и жално дека Македонија прекрши кичма, но сега добивам и чувство дека полоши односи не сме имале со Бугарите, вели Пандов.

Тој посочи дека ќе се оди и до таму да се прифати дека македонскиот народ има бугарски корени, како и дека Гоце Делчев е Бугарин.

Заев беше тој којшто говореше на интервју дека „ние сме исти народ“, дека „бугарите биле администратори“ и тоа се негови ставови и не гледам дека има промени во тие ставови, и во било кое сценарио ние нема да добиеме датум за почеток на преговори без прифатено се' она кое го говориме, посочи Пандов.
1Pandov1
 

На прво место

News image

Засрами се Љупчо Палевски – Палчо

Палчо и се‘ е можно. Предавник може да Ви биде само роднина, пријател, соборец, „истомисленик...

Историја

News image

Повик за Илинденското востание

Повик за Илинденското востание

Иселеници

News image

ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА „ИЛИНДЕНСКИТЕ ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ“ ВО ЉУБОЈНО (18)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (9) 14 станица е посебна црква во која се наоѓа Христовиот Гроб

Црквата на Светиот гроб- Гробот на Христа Под големата ротонда на Црквата Светиот Гроб, направена е...

Фељтон

News image

ОДНОСОТ НА АТИЊАНИТЕ, ТРАКИЈЦИТЕ И ДРУГИТЕ АНТИЧКИ НАРОДИ КОН МАКЕДОНЦИТЕ (21)

Она што започнало како интереси на Атина во егејското крајбрежје за да се заштити Ба...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.