Недела, 14 Ноември 2021    PDF Печати Е-пошта
Арбнора Мемети: Можете да ги купите сите пратеници преку ноќ, да ги киднапирате, но не можете да ја промените и да ја киднапирате волјата на народот

„Владата, која стана рај за криминалците и за време на која живи изгореа 14 пациенти за нивните сопартиски бизниси, вели дека работи за евроинтеграцискиот пат.
Колку актуелната власт СДСМ-ДУИ работеше за прозападна иднина во државата, говорат последните извештаи објавени неодамна. Затоа, не го лажете народот дека во владата требало да дојде нова анти-ЕУ структура, кога вие сте еден од нив.
Не глумете загрижени. Вие, единствено се загриживте за вашите столчиња и привилегии, за ништо друго.
Вие, можете да ги купите сите пратеници преку ноќ, да ги киднапирате, да им ја смените страната, но не можете да го промените и да го киндапитаре волјата на народот.
Тие ви ја испратија пораката на локалните избори, но вие продолжете да се однесувате како глуви“, напиша новинарката Арбнора Мемети на својот facebook профил.
 

На прво место

News image

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ – ЧУДОТВОРЕЦ - 8 XII/25 XI

Историја

News image

Автономна Македонија (белградски весник)

АвтономнаМакедониjа (La Macédoine autonome). "Балканотнабалканскитенароди - МакедонијанаМакедонците"...

Иселеници

News image

ПРОМОЦИЈА НА ДЕЛА НА ДУШАН РИСТЕВСКИ - МАКЕДОН ВО ТОРОНТО

Во организација на Литературното друштво „Браќа Миладиновц...

Култура и туризам

News image

Легенди и верувања: Од минатото на селото Арвати

Легендите и митолошките верувања се често застапени сред луѓето кои се интересираат и сакат да знаат...

Фељтон

News image

БИТКАТА КАЈ СУСА И ИДНИТЕ ОСВОЈУВАЊА НА АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ (ВЕЛИКИ) – ГОСПОДАРОТ НА АЗИЈА (12)

Александар пристигнал во градот Суса на 15 декември 331 година пред Христа и бил п...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.