Досиеа
Среда, 27 Јануари 2021 02:00   
Лична карта на Димитар Папакоч од 1943 година во која се гледа дека царството Бугарија ја признавала народноста Македонец

1422 1

Лична карта на Димитар Папакоч од 1943 година во која се гледа дека царството Бугарија ја признавала народноста Македонец.

Повеќе...
 
Среда, 20 Јануари 2021 02:00   
УДБА- Испостава Гевгелија

30.10.83

УДБА- Испостава Гевгелија

Повеќе...
 
Среда, 13 Јануари 2021 02:00   
Германски учебник по Историја кој датира од 18 -век

1Germ

Германски учебник по Историја кој датира од 18 -век.

Повеќе...
 
Среда, 06 Јануари 2021 02:00   
Мане Јаковлески, честитка до МААК во чест на 6 години од формирањето. 12.06.1996 г. Берлин-Германија.

190876

Мане Јаковлески, честитка до МААК во чест на 6 години од формирањето.

12.06.1996 г. Берлин-Германија.

Повеќе...
 
Среда, 30 Декември 2020 02:00   
Злочини на грчките реакционери над Македонците во Егејска Македонија

119814886 1069272000196643 5024639398198130924 o

 
Среда, 23 Декември 2020 02:00   
Специјална информација (строго доверливо бр.24)

Некои побитни моменти од активноста на Драган Богдановски во непријателската емиграција и неговото држење во КПД „Идризово“

Повеќе...
 
Среда, 16 Декември 2020 02:00   
Од Берлин си добивале редовно информации!

ambasada- berlin ost atentat-1978g. Vane Dzo 1

Повеќе...
 
Среда, 09 Декември 2020 02:00   
Во врска со активностите на Гојко и Мане Јаковлески во Берлин

za dresot-16.10 1

1za dresot 2

1za dresot 3

 
Среда, 02 Декември 2020 02:00   
Напад на нашата амбасада во Источен Берлин на ден 2.8.1978 год.

Во Источна Германија се наоѓам скоро 4 години, каде што сум женет за источно германка со која што имам едно дете.

napad-na-nasata-ambasada-1

napad-na-nasata-ambasada-2

 
Среда, 25 Ноември 2020 01:00   
Писмо на Тодор Богданов до Мане Јаковлески - 05.11.1991

Почитуван г-н Јаковлески, Ве известувам дека добивме телефакс од г-н Стојковски Ванчо од Шведска за организирање на секција во Малме...

Повеќе...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

На прво место

News image

Наместо оставка, го именуваа директор, непресметлив и неспособен, спасете животи дајте си оставка

   ВМРО-ДПМНЕ : Унапредувањето на статусот на Стојанче Ангелов од в.д. во директор ...

Историја

News image

Македонската античка Hова Година е на 19 октомври

Античкиот македонски календар бил календар во употреба во Македонија во ПРВИОТ милениум п.н.е. и е т...

Иселеници

News image

ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ ВО ЉУБОЈНО И ДОЛНО ДУПЕНИ (19)

ДЕЛОТО „ИЛИНДЕН ВО ЉУБОЈНО И ПРЕСПА“

Култура и туризам

News image

ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА – ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА ЕТНИЧКА МАКЕДОНИЈА (14)

  Дo почетокот на 1947 година, партизанските сили покажале вистинска моќ во воените способно...

Фељтон

News image

КОПНЕНИ И ПОМОРСКИ СОЈУЗНИШТВА НА АНТИЧКАТА ТЕРИТОРИЈА МАКЕДОНИЈА (22)

Пердика внимателно ја разгледал својата ситуација и решил да оди кај Атињаните за по...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.