Среда, 11 Декември 2019   
Јазиците обединуваат брачни парови и љубовници никако реалноста во Македонија

DzeposkiАлександар Џеповски

Јазиците обединуваат брачни парови и љубовници никако реалноста во Македонија.

Ова е одговор на Заев во врска со негова изјава дека законот (читај негов и на ДУИ) за јазици ја обединува цела Македонија во среќа и радост. 

Јазик како јазик, ако мислел на дел од телото има смисла со неговата изјава. Но ако мислел на Албанскиот јазик, измислен по наредба од Австро - Унгарија од Петар Богданов (чистокрвен Македонец) во 19 век, како мешавина од шест јазици со само сто и кусур зборови од арнаутите донесени од отоманите за зулуми во христијанското население... е тогаш Заев, ДУИ, ЕУ и НАТО играат на најпогрешна карта. 

Вестите од Венеција се потврда на мазохистите кои ја силуваат и  се изживуваат врз Македонија последниве двесте и кусур години. Дадено и предадено, преку леб погача бараат и ова повеќе не се трпи.

Доколку инсистираат на војна ако не биде по нивно преку нивните уцени, нека размислат што е денес Америка и дали може да бомбардира кукавички од воздух преку руските С 300, С 400 или да не спомнуваме С 500 кои можат да уништат метеори и планети во вселената. Има ли одговор Америка на земја која е 500 години напред со воена техника?

Во Арачиново се спасуваа преку блеферските изјави на Америте дека НАТО тргнува да бомбардира во 2001.

Во 2019 избегаа Америте од Сирија гледајќи ја супер силата на Русија. 

Наравучение: Не се играјте со сила преголема и Божја која е создадена од Античките Македонци за која има доказ во Московските музеји од Русо.

Ако сакате да го негувате јазикот, ваше право или оној јазик од телото. Но ова преку Венеција не оди повеќе и ја прелеа чашата.

ПОСЛЕ ОВА САМО БОГ ЌЕ СУДИ И ПРЕСУДИ. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

БУГАРСКИТЕ ВЕСНИЦИ ОД 1905 ГОДИНА ЈА НАПАЃАЛЕ МАКЕДОНСКАТА НАЦИОНАЛНА ДЕЈНОСТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Во нашата јавност е малку познато дека, за разлика од денес, бугарските весници од околу илинденск...

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (72)

Македонскиот народ се соочува со огромни притисоци и со оваа марионетска власт предводена од лидер...

Иселеници

News image

БОГАТО МИНАТО И СЕГАШНОСТ НА ДРЕВНАТА МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА (3)

Во 2020 година се навршија 55 години од осветувањето на ...

Култура и туризам

News image

МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ЈУГОСЛАВИЈА ВО ЧЕСТ НА СВ. КИРИЛ“ ВО РИМ ВО 1979 ГОДИНА - ДЕЛ I (23)

ЕДИНАЕСЕТТО ПОКЛОНЕНИЕ ПРЕД ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО ВЕЧНИОТ РИМ 

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (39)

  ХЕСПЕРИДИНИТЕ ГРАДИНИ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.