Среда, 15 Јануари 2020   
Рашела Мизрахи е ѕвезда што силно грее
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Рашела Мизрахи е ѕвезда што силно грее. Нејзината љубов и топлина е толку голема и заслужува да се истакне и спореди на светско ниво и треба да сме горди сите во Македонија со неа. 
 
Како министерка за труд и социјална политика, Рашела го прави она што ни ретко кој политичар, министер или преставник на било која влада, може да го направи од првиот момент на назначување, да се фати во костец со преку 15000 случаји на кои самиот Бог не би се нафатил, да ги реши поединечно и со цело срце. 
 
До сега, сите политичари, министри па и свештени лица во Македонија ја немале кармата на оваа наша гордост од Еврејско потекло и позитивниот адреналин уште од самиот почеток на назначување за многу осетлива категорија во едно општество. 
 
Време е да се подаде рака и подршка на Рашела а воедно и на ВМРО ДПМНЕ како партија која е спремна со вакви личности од Бога одбрани да ја врати честа на Македонија и нејзните напатени жители.Тие имаат визија и желба да се среди целата болна трагикомедија предизвикана од СДС и воедно да ги остранат со сите нивни канцерогени криминали и опустошувања. 
 
Ова не се комплименти туку вистина на која сум многу уверен во нивните реални вредности.
Затоа не заборавајте - Македонија со ВМРО ДПМНЕ и Рашела е сигурна добитна комбинација за Македонија и целата цивилизација, се разбира со благослов од Бога во име на Македонија и правдата долгоочекувана. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

Заев лаже, финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ е чисто

Мицкоски докажа дека Заев лаже, финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ е чисто

Историја

News image

Грчки фашисти

Грчките фашистички окупатори си даваат за право да присвојуваат Македонска територија историја и и...

Иселеници

News image

СРЕДБИ КОИ СЕ ПАМЕТАТ

Поранешниот претседтел на Репубика Македонија Ѓорѓе Иванов...

Култура и туризам

News image

Д-р Виолета Ачкоска - познавач на македонската историја (9)

ДЕЛ ОД ВИСТИНАТА ЗА ЛИЧНОСТИ ОД МАКЕДОНИЈА ВО ПУБЛИКАЦИЈАТА „МАКЕДОНСКИ ИСЕЛЕНИЧКИ МЕРИДИЈАНИ...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (9)

IV РАЗВОЈ НА ПАЛЕОГРАФИЈАТА НА БАЛКАНОТ

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.