Среда, 19 Февруари 2020   
Фашизмот има многу да учи од ЗЗ и СДС

DzeposkiАлександар Џеповски

Фашизмот има многу да учи од ЗЗ и СДС

Со прости зборови ова не е фашизам туку мега фашизам. 

Не е никакво претерување компарацијава, напротив жална констатација и сурова вистина. Кога докажан и аболициран криминалец од времето станува Премиер форсиран со сила од ЕУ и НАТО, како Хитлер што беше подржан од Ротшилд и англиската тајна служба МИ6, полошо не можевме да замислиме ама баш кај нас да се накотви ова зло. 

Криминалот цвета и е во сојуз со владата само целта да ги оправда средствата.

Цел народ и бизнисмени се рекетирани, младината и експремиер емигрираат и стануваат азиланти а царот на апокалипсата дури организира и Марш на правдата. Ова е капак на се и заслужува внимание како мега фашизам. 

Избори закажува па откажува иако требаше да се тргне, сепак тој носи и наметнува закони за правди кој ќе го штитат него вечно, Ја избрка најпопуларната Македонска Еврејка Рашела Мизрахи како симбол да докаже дека оди по патот на Адолф...

Дали треба да очекувате фер и нормални избори на 12 Април? Со кој памет мислите дека тој и неговите ментори ќе седат со скрстени раце и ќе гледаат како праведно ќе изгубат и после тоа да бидат судени и гонети? 

Затоа, апелирам до раководството на ВМРО-ДПМНЕ, не седете со скрстени раце и уште од сега почнете да ја враќате Македонија назад, на било кој начин, само не со седење на ФБ и глумење патриоти.

МАКЕДОНИЈА МОРА ДА СЕ ВРАТИ КАКО ШТО БЕШЕ, ЗАЕДНО СО СВЕТОТО ИМЕ - МАКЕДОНИЈА.

СМРТ НА ФАШИЗМОТ, СЛОБОДА НА МАКЕДОНИЈА! 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски: На денешен ден, пред точно 22 години згасна животот на Драган Богдановски

Христијан Мицкоски: На денешен ден, пред точно 22 години згасна животот на Драган Богдановски, но ...

Историја

News image

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941

Како братот на Манданата, Мито, бил избркан од Бугарите во 1941: Што си дошол, ти си се борел за М...

Иселеници

News image

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Методи во Сиднеј

Одржана свечената Академија за Браќата Свети Кирил и Метод...

Култура и туризам

News image

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ

ВО ЧЕТВРТОК НА 28 МАЈ Е ГОЛЕМИОТ ГОСПОДОВ ПРАЗНИК СПАСОВДЕН. ЗА МНОГУ ГОДИНИ.

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (22)

ФЛЕГИЈЦИТЕ НА БЕОТИЈА И НА ТЕСАЛИЈА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.