Среда, 01 Јули 2020   
Александар Џеповски: Колку се пресудни овие избори не сме свесни
DzeposkiАлександар Џеповски
 
Дали сме спремни со предизвикот и проблемите тешки како Хималаите?
 
Секој еден кој верува во ѓаволската страна и моќта во парите, богатства и пороци може да очекува родот да му биде скастрен до корен. Ако тоа било убавина и благодет и Господ ќе даруваше во изобилство. Силата на Господ е да веруваш и истраеш во борбата за земјата каде си роден. Земете пример од Исус, иако Тој беше БОЖЈИ син, Тој  се мачеше колку за сите луѓе на цела планета и тоа пред негови очи. Резултатот е познат, Исус е вечен а убијците и неверниците вечно во пекол. 
 
Ова треба да е мотив и правец кон изборите на 15 јули 2020.
 
Не дозволувајте да бидете поткупени за некое евро и гледајте кон иднината само како Вие сами ќе ја креирате, не со кикирики подарени од Црпко и Сорос на своја штета и трагично за нашите деца, внуци,...
 
За СДС и Зоран Заев нема потреба веќе ни да се зборува, тие се изгубени во просторот и времето, водени само од омраза кон се што е македонско и се срамат од името Република Македонија.
 
СЕГА ИЛИ НИКОГАШ.
 
Овие избори се вистински тест без можност за поправен. Референдум за иднината.
Затоа  СЕ' ЗАВИСИ ОД СИТЕ НАС. Македонија е во НАШИ  раце, затоа што НИЕ одлучуваме за Македонија.

НИЕ одлучуваме дали ќе ја промениме грдата реалност кон подобро или ќе биде недај Боже полошо.

Обновата што ја нуди ВМРО-ДПМНЕ е обнова на духот, победа над малодушноста, обнова на институциите, обнова на вредностите. Обнова на идеалите, човекот верува и сонува, и тоа мора да го вратиме, и да го оддржиме пламенот за Македонија.

Почитувани мои Македонци во дијаспората, сите НИЕ кои немаме услови да одиме во нашата сакана татковина Македонија на гласање, да се јавуваме до НАШИТЕ роднини, комшии и пријатели во Македонија, да им објасниме колку се важни овие избори, да излезат масовно на гласањето и да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ и да заокружат БР. 1141само трака ќе ја спасиме Македонија.

НА 15 ЈУЛИ ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ и БР. 14 СО ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ, единствено тоа е спасот за МАКЕДОНИЈА! 

На си­те НАС, иднината на нашата Ма­ке­до­ни­ја тре­ба да ни би­де над сѐ!

АМИН !!!
 
104939698 1331258497079014 7263073830662535336 n
 

На прво место

Историја

News image

Македонија, мојот копнеж – Манојил Мане Јаковлески (65)

На 17 јуни 2018 година е потпишан од шефовите на дипломатии на Грција, Никос Коцијас и Македонија,...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ПРВИОТ БИБЛИСКИ РЕЧНИК НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК (9)

Во ова продолжение за читателите на порталот „Македонска нација“ ќе претставиме дел од „Библискиот...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (32)

ПЕЛАШКО-ЕОЛСКА АТИНА – ДЕЛ II

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.