Среда, 21 Октомври 2020   
Александар Џеповски : Продажбата на Гоце и Македонија ќе оди во пакет

1DzeposkiАлександар Џеповски

Продажбата на Гоце и Македонија ќе оди во пакет со Преспанскиот договор и Соседскиот (Бугарски) договор и сите штетни договори па дури и знамето од Кутлеш со само еден испукан куршум наречен Нова влада и одење на СДС на буниште маало. 

Па каде ја има оваа распродажба или апокалиптично самоубиство од заседа некаде во светот? Само во жална Македонија каде политичарот е "господ" за историчарите, народот и поединецот во улога на воздух. 

Во овој момент Заев може да продава се што му душа сака ама главните нарачители ќе добијат казна од нивните претпоставени кога на власт ќе дојде воскреснатиот Македонец и ќе плукне на целиот измет од Муртинците. 

Сега на 4 Ноември ако победи Трамп, ќе се забрза процесот на распаѓање на ѓаволскиот план против Македонија и сите договори и идентитетски глупости на одродените Македонци. Тогаш ќе започне „куршумот“ да лета и ќе видиме како со еден куршум ќе се отепат пет зајаци во првиот бран. После тоа како кула од карти ќе паднат сите околни играчи кои стоеа како покровители на оваа наша трагикомедија. 

Нашата порака до предавниците и нивните газди е дека истите предвидоа и ќе настојуваат Македонија од 2030 до 2040 да ја направат повторно во своите граници и обединета поради некои нивни математики. Тоа е зацртано и бегање нема и не може да има. Само едно не ми е јасно - колку од Нас ќе дочекаат да дојде тој момент?

ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ГОСПОД ЌЕ НИ ДАДЕ ШАНСА ДА ГО ДОЧЕКАМЕ ТОЈ МОМЕНТ, ОВДЕ ИЛИ ТАМУ КАЈ НЕГО А ДУШМАНИТЕ ДА ГИ РАЗБУДИ ОД СОН И ТИЕ ДА ВИДАТ ПА ПОСЛЕ ДА БИДАТ 100 ГОДИНИ ВО ПЕКОЛ ПРЕД ДА ДОБИЈАТ ВЕЧНА ТЕМНИЦА. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Добро чуваната тајна за производство на свила, во Европа ја пренесува Јустинијан I

Денес свиларството е изумрено во Македонија. Сепак, по повеќе децении постојат поединечни обиди да с...

Историја

News image

Одлука за кревање на востанието – прво и второ Софиско советување

Во јули 1902 година во куќата на Бојан Биолчев во Софија се одржала средба на која присуствувале: Го...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД ПЕЧАЛБАРСТВОТО НА ЧЛЕНОВИ НА СЕМЕЈСТВОТО ЈАНОВСКИ (11)

Co стапувањето во брак на Толе со Доста Јановска, семејств...

Култура и туризам

News image

Александар ДОНСКИ : ИЗЛЕЗЕ ОД ПЕЧАТ РОМАНОТ „КУРБАН“ ОД ВЕЛИКА ЏАНГАЛОВСКА ГАТСИС

Деновиве во издание на МЛД „Григор Прличев“ од Сиднеј (со издавачот Душан Ристевски) излезе од печ...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (49)

ГОЛЕМИ ПРЕСЕЛБИ НА СКИТИТЕ-ПРАСЛОВЕНИТЕ НА БАЛКАНОТ - НОВО ПРЕОБЛИКУВАЊЕ НА ПРАИСТ...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.