Среда, 02 Јуни 2021   
Оставка на Заев слобода на народот!

1abСвекрва

Зоран Заев ги загрози националните интереси на македонскиот народ и држава кој на крајно сомнителен начин ја презеде власта во замјата.

Зоран Заев апсеше глумци, пејачи, интелектуалци, пратеници, членови на Македонски Патриотски Здруженија само затоа што ја сакаат и се чуствуваат Македонци.

На Зоран Заев мора некој да му застане на патот.

Дојде време да ја спасуваме Македонија од Македонци. Борбата е внатре среде македонското население – таму каде што треба секогаш да бидат насочени нашите усилби и мисли. Борците за Македонија мора да се обединат, за да се спречат ударите на Заев, за кого одамна Македонија не постои.

Зоран Заев одби национално единство за најважното прашање.  Одби да има консензус а овие денови гледаме и зошто- за да може многу евтино да го продава тоа што е најскапо за нас- нашиот идентитет, нашиот јазик, нашата историја и нашите херои.

Ако имавме единство тогаш и позициите на Македонија ќе беа посилни во преговорите со Бугарија, а наместо тоа Заев ја крчми Македонија како на тезга. Времето ќе покаже дека во прашање се и бизнис интереси.

1dost

А кој е правецот во кој се движат работите најдобар показател е именувањето на Владо Бучковски за преговарач со Бугарија. Човек незнае дали е македонски преговарач или бугарски. Софија сигурно славела што од другата страна има човек кој смета дека македонската нација е од 45та па наваму, што е воодушевен од Цар Борис и редица други показатели кои говорат дека Бугарскиот ас во Владата на Заев е Бучковски.

Значи нашите црвени линии треба да ги брани тандемот лепливи прсти. Бучковски и Заев. Едниот осуден за криминал, другиот амнестиран за криминал. Едниот фатен воен профитер од 2001-ва другиот профитер од корона криза. Првиот фатен во афера тенковски делови, Маџар Телеком, продажба на ЕВН, другиот познат по евро за вицето, по глобал и криминал од 8.5 милиони евра, по плантажи со марихуана, рекети.

Овие двајца не може да бидат решението, туку извор на многу проблеми.

340

Од сите нас зависи. Протести сега за да не биде предоцна. Заев нема никаков легитимитет за преговори, и оставката е решението.

1dost1

Оставка на Заев слобода на народот!

 

На прво место

News image

Александар Пандов : Патетично звучи лажењето на Заев од сликата со авионот пред три години

Од сликата во авионот пред три години, до денешните изјави за некаква можност, патетични се веќе...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.