Среда, 16 Декември 2020   
Александар Џеповски: Зошто Бугарите не го бараат Солун ако Гоце, Кирил и Методи биле нели Бугари?

1Dzeposki Александар Џеповски

Прашање за милион евра кое сите ги "мачи" и не можат да разберат како тоа Бугарите не го бараат Солун па ете и Егејска Македонија. 

Доколку Македонија е Бугарска, зошто Бугарите не го бараат и Егејскиот дел? Истото прашање и до Грците. 

Тие велат Македонија е Грција па затоа ете и за нив прашање : Зошто не го бараат Пиринскиот дел во Бугарија? 

Највероватно е дека сме ние Марсовци како што „научно“ коментира и докажува Каракачанов, или сите тие паднале од Марс. 

Дали е реално за некоја година да очекуваме Бугарите да го убедуваат светот и воедно Нас дека Хитлер бил божји човек а Исус убиец? 

Во овој момент на лудило поминува секаква глупост и мизерија само да оди во материјален прилог на глобалистите. 

Убавото и божјата милост се потиснува на сметка на злото и апокалипсата на ѓаволот. 

Дали неписмени, нерелигиозни и нецивилизирани прости сатанисти можат да победат и владеат? 

Би можеле и секако дека ќе успеат доколку не постои Господ и Библиската порака за крајот на светот, која е крај за нив сатанистите. 

Доаѓа време кога народот во име на Бога или ќе се освести и бори против злото или ќе биде во темница и душата ќе им оди кај натемаго.

ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА СЕ НАБЛИЖУВА, НО КОЈ КАКО САКА ВА ВЕРУВА И ВОЕДНО ЗАСТАНЕ НА ПРАВАТА СТРАНА. ПАРИТЕ И ЗЛАТНИЦИТЕ ГО ГУБАТ СЈАЈОТ А ВОЕДНО И СИЛАТА. 

ТОГАШ И ПОСЛЕ ТОА САМО ЕДНО ЌЕ ОСТАНЕ - МАКЕДОНИЈА КАКО ТВОРБА НА ГОРНИОТ КАДЕ ЌЕ НЕМА МЕСТО ЗА ЛИГУШИ И НЕВЕРНИЦИ.

СЕ РАЗБИРА ВО ПАКЕТ СО БУГАРИ, ГРЦИ И ДУШМАНИ НЕГАТОРИ НА МАКЕДОНИЈА И БОГА. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Александар Пандов : На 9 мај во 12 часот во Македонскиот град Херој, градот Прилеп, во ,,Паркот на Ревулуцијата”

  Браќа и сестри, во чест на 9—Мај ,,Денот на победата над фашизмот”, а во организација и во...

Историја

News image

Политичката огранизација на Македонската држава

Политичката огранизација на Македонската држава наликувала на пирамида со три нивоа: на врвот биле в...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (17)

ВОЈНАТА ВО 2001 ГОДИНА – ЦРНА ДАМКА ВО ИСТОРИЈАТА Во 20...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПИШУВАЊЕТО НА ЕУГЕН БОРЗА, ВОДЕЧКИ АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ЗА ИСТОРИЈАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (9)

  “Историјата многу често се нарекува запис на победниците“. Поточна дефинициј...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.