Среда, 23 Декември 2020   
ПОМОШ ЗА ФАМИЛИИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ УСТАВОБРАНИТЕЛИ ПАТРИОТИ
79146812 Боби Темелков
 
 
ПОМОШ ЗА ФАМИЛИИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ УСТАВОБРАНИТЕЛИ ПАТРИОТИ
 
128410877
 
Браќа и сестри Македонци во Македонија и ширум светот, новогодишните и Божиќните празници се ближат а нашите браќа уставобранители веќе 3 години Невини скапуваат по црните зандани !
Како лани така и оваа година да се организираме и помогнеме на нивните фамилии во овие многу тешки времиња за нив.
 
Минатата година во истово време собравме близу $15.000 Канадски долари или од прилика (€10.000 евра) сите средства транспарентно и подеднакво беа поделени на 18 фамилии со директна достава на помошта до секоја фамилија поединечно.
 
Ова година целта ни е да собереме најмалку $28,000 Канадски Долари од прилика (€18.000 евра) за да можеме да испратиме барем по €1000 евра за секоја фамилија! Имаме огромна Македонска дијаспора ширум светот, Ве молам ДОНИРАЈТЕ, СПОДЕЛЕТЕ, ПОМОГНЕТЕ - МАКЕДОНЕЦ ЗА МАКЕДОНЕЦ !
 
Новогодишните и Божиќните празници повеќето од нас ќе ги поминеме во нашите топли домови опкружени со најблиските, полни трпези,поклони под елка ,во празнична атмосвера.
За жал тоа не е реалност за семејствата на нашите браќа уставобранители од судбоносниот 27ми април, нивните семејствата празниците ќе ги поминат соочувајќи се со суровата судбина, неизвесност што и како понатаму во годината што доаѓа, безпарица , болка во душата и без своите најблиски.
 
Наша должност како Христијани и Македонци е да подариме таму каде што нема , да донесеме насмевка наместо солзи , да внесеме верба каде што е изгубена.
 
Не смееме да дозволиме Македонските патриоти и нивните семејства сами да ги пребродуваат овие ново годишни и божиќни празници , не смееме да ги оставиме нивните деца без пакетче под елката и празни божиќни трпези, нивните домови без струја или огрев за зимото .
 
Бидете хумани ,да ги помогнеме семејствата на нашите браќа уставобранители и Македонски патриоти.Раката што дава не се суши ! Сите собрани средства ќе бидат подеднакво поделени со семејствата јавно и транспарентно
 
Ви Благодарам
 
ПОМОШ ЗА ФАМИЛИИТЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ 
 
 

На прво место

News image

Александар Пандов : На 9 мај во 12 часот во Македонскиот град Херој, градот Прилеп, во ,,Паркот на Ревулуцијата”

  Браќа и сестри, во чест на 9—Мај ,,Денот на победата над фашизмот”, а во организација и во...

Историја

News image

Политичката огранизација на Македонската држава

Политичката огранизација на Македонската држава наликувала на пирамида со три нивоа: на врвот биле в...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (17)

ВОЈНАТА ВО 2001 ГОДИНА – ЦРНА ДАМКА ВО ИСТОРИЈАТА Во 20...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПИШУВАЊЕТО НА ЕУГЕН БОРЗА, ВОДЕЧКИ АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ЗА ИСТОРИЈАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (9)

  “Историјата многу често се нарекува запис на победниците“. Поточна дефинициј...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.