Среда, 23 Декември 2020   
Александар Џеповски: Каракачанов, Македонците со една или милион страни прочитани од историјата знаат кои се

1Dzeposki Александар Џеповски

Дури и најнеписмените доколку ги има знаат точно кои се и што се, не ни треба некој Влав од Каракачаново да не учи. 

Нашите родители, дедовци и прадедовци знаеле кои се и ни ја пренесуваа вистината кои сме и кои биле тие. 

Исто така знаеле кои сте вие Каракачановци и дека името Бугарија постои од 1878 како Кнежество. 

Дали размислувате колку сте одбивни и антипатични со вашите намери да не правите Бугари со сила ? 

Македонците никогаш нема да прифатат она што сакате вие па да се треснувате од земја и по сто пати ? 

Која бре историја црни Караконџуло, вашата фалсификувана, во склоп со Хазарите и Масоните за смрт на Македонија ? 

Сите признаени денес земји во Европа се создадени од нив и имаат " преголеми " истории како вашата, нели ? 

Тие постојат само неколку стотици години а Балканот од 1831 преку демонската Грција со Коине јазик измислен од 

Александар Македонски, Бугарија од 1878 со Македонски јазик и Албанија од 1913 со јазик измислен од Богданов. 

Нашиот непокор, преголем инат и отпор се преголеми за вашите глупости и експерименти. 

Можете уште 1000 години да пробувате ама нема да ви успее ни 0,0001 % туку напротив, ние сме посилни. 

Знаеме Ние, знае цел свет како и кога Бугарија е создадена во 1878 и од кои центри преку Германија. 

Само вие не знаете колку сте глупи и мизерни воедно и прочитани како селски буквари со две страници. 

ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ГЕРМАНИЈА НАСКОРО ЌЕ ВИ ЈА КАЖЕ ВИСТИНАТА И НЕМОЈ ДА СЕ ЛУТИТЕ ТОГАШ. 

ТИЕ СЕ СМЕАТ ЦИНИЧНО ЗНАЕЈЌКИ ДЕКА 5 МИЛИОНИ СЕ МАКЕДОНЦИ ВО БУГАРИЈА. 

СЕ ДРУГО Е ЛАГА И МИЖИ АСАН ДА ТИ БАЈАМ. ГОСПОД ЗНАЕ И ГЛЕДА ДУРИ И ТОЈ СЕ СМЕЕ СО ВАС. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Александар Пандов : На 9 мај во 12 часот во Македонскиот град Херој, градот Прилеп, во ,,Паркот на Ревулуцијата”

  Браќа и сестри, во чест на 9—Мај ,,Денот на победата над фашизмот”, а во организација и во...

Историја

News image

Политичката огранизација на Македонската држава

Политичката огранизација на Македонската држава наликувала на пирамида со три нивоа: на врвот биле в...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (17)

ВОЈНАТА ВО 2001 ГОДИНА – ЦРНА ДАМКА ВО ИСТОРИЈАТА Во 20...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПИШУВАЊЕТО НА ЕУГЕН БОРЗА, ВОДЕЧКИ АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ЗА ИСТОРИЈАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (9)

  “Историјата многу често се нарекува запис на победниците“. Поточна дефинициј...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.