Среда, 20 Јануари 2021   
Александар Џеповски: Вевчани вреди колку цела Македонија
1Dzeposki Александар Џеповски
 
 
Никој толку не им има дадено болка и стрес на Бугарите и да ги извади ненормално од такт. 
 
Дали е знамето бугарско запалено или човекот со количката со "бугарските корени и жици и 12 точки" сеедно, запалија огин.
 
Бугарија имаше голем проблем од Македонците  тоа Вевчанци длабоко го потенцираа а тоа е мајтапот што го добиваат од сите нас. 
Боли пустото многу но најмногу боли мајтапот кој е тотална вистина и реална слика на нивните болни и глупи фашистички идеи. 
 
Вевчанци ги убија во поим Бугарите на сите основи со еден збор начукување до балчик од кое враќање повеќе нема и збогум. 
 
Една работа се докажа дека Бугарите не разбираат што е хумор, сатира, василичари а изиграваат прабугари милион години демек се. 
 
1392
 
Палење знаме е протест и има голем ефект доколку е во право време и со голема причина. Ако не е така, ефектот е помал. 
Јас лично ќе палам знамиња колку сакам и кога сакам па нека повелат навредените, ама ич не ми е гајле и нека се сликаат. 
 
Изгореното платно не може да надокнади животи згаснати млади и убиени од нив како и геноцидод над евреите направен од нив. 
Нека не се прават на три и пол и да прекинат со санстефански сонови па така ќе прекинеме со мајтап и палење нивни знамиња. 
 
НЕ ЗА ЏАБЕ Е ИСПЕАНА ПЕСНАТА - КОЈ ДУШМАН ЌЕ ВЛЕЗЕ МАКЕДОНИЈО, ТИ ГО СТАВАШ В ГРОБ. 
 
МАКЕДОНИЈА БИЛА Е И ЌЕ БИДЕ САМО НА МАКЕДОНЦИТЕ. 
 
1bog se javi
 
Бог се јави, навистина се јави!
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски : Заев е мафијаш

  Христијан Мицкоски: Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓ...

Историја

News image

Родољуб Славин „намерност или грешка“: Македонската емиграција може да придонесе за афирмирањето на републиката во сит

„...Дека пророштвото на Солунски има далековидство никако не можеш да му откажеш на овој славен стар...

Иселеници

News image

СВЕТОЗАР (СВЕТЛЕ) – СТИВ СТАМЕВСКИ - МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (8)

СЛОГА ВО СЕМЕЈСТВОТО – КАРАКТЕРИСТИКА ЗА СТАМЕВЦИ  ...

Култура и туризам

News image

Куќа на Робевци во Охрид

Куќата на Робевци во Охрид се смета за едeн од најрепрезентативните објекти на градската архитектура...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (62)

ЗАКЛУЧОК КОН ЗАЕДНИЧКАТА ИСТОРИЈА И ИДНИНА 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.