Среда, 27 Јануари 2021   
Александар Џеповски: Пописот е како народната на нероден Петко капа му кројат
1Dzeposki Александар Џеповски
 
 
Одма се наметнува прашањето Дали е Ахмети новиот Нострадамус. 
Од каде тој или било кој од ДУИ знаат точно колку е минималниот број на Албанците во Македонија или врапчето му кажа ? 
 
Сепак најсериозна е забелечката за Американската амбасадорка која дели поздрави честитки на нашите слушатели за пописот. Од каде и таа знае однапред за тој толку посакуван попис кои Албанците го бојкотираа 20 години, па целата е во транс од среќа ? 
 
Пред вистината и фактите дури и боговите молчат. Гласање преку интернет и на државјанство жими мајка е најавен за Албанците додека за Македоците ќе има проблем од секаков вид и целта е да се изјаснат како северџани никако како прави Македонци. 
 
Но меѓународната заедница и целиот свет не се свесни и не реагираат за еден парадокс кој е тотално феудално фашистички а тоа е 5 години затвор за секој што ќе го бојкотира пописот кој е одма на стартот како прв политичко фашистички попис во светот. 
 
Доколку СДС фрли пик на било кој Македонец, попишувачот намерно нема да отиде кај него и ете ти причина за 5 години затвор. Или невина особа може да отиде надвор, да заглави во клозет или да падне во несвест и попишувачите да заминат и готово - апс. 
 
Се наметнува прашање колку Македонци ќе отидат во затвор а дали еден Албанец и по грешка ќе биде бар опоменат ? Овој попис однапред ги кажува резултатите и можеме со право да му дадеме име - За кого бијат камбаните? 
 
Ова понижување нема крај на Македонците како и федерализацијата како совршенство најавена од Сашо Ордановски. 
 
НО РЕКОВМЕ ИМА ГОСПОД И ЌЕ ЈА СКРОИ КАПАТА НА ПЕТКО, ПЕТКОИЦА ИЛИ НА ЦРПКО. 
 
АМИН !!!
 

На прво место

News image

Христијан Мицкоски : Заев е мафијаш

  Христијан Мицкоски: Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓ...

Историја

News image

Родољуб Славин „намерност или грешка“: Македонската емиграција може да придонесе за афирмирањето на републиката во сит

„...Дека пророштвото на Солунски има далековидство никако не можеш да му откажеш на овој славен стар...

Иселеници

News image

СВЕТОЗАР (СВЕТЛЕ) – СТИВ СТАМЕВСКИ - МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (8)

СЛОГА ВО СЕМЕЈСТВОТО – КАРАКТЕРИСТИКА ЗА СТАМЕВЦИ  ...

Култура и туризам

News image

Куќа на Робевци во Охрид

Куќата на Робевци во Охрид се смета за едeн од најрепрезентативните објекти на градската архитектура...

Фељтон

News image

БАЛКАНОТ И МАКЕДОНИЈА (62)

ЗАКЛУЧОК КОН ЗАЕДНИЧКАТА ИСТОРИЈА И ИДНИНА 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.