Среда, 14 Април 2021   
Гоце Марков : Патешествијата на една силувана девојка наречена Библиска земја!?

169890636

Гоце Марков

Како силувана?!

Од земја аспирант за европската унија до држава со посебни потреби!?

Исфилтрирана од чесност и принципи до нарко картел со право на глас, мафија со сопственост-држава!?

Од фантоми во избирачки до партизански првоборци со два сведока и право на живот!?

Единствена држава во светот како ако го гледате името, народот со тоа име во истата е граѓанин oд трет ред!

Само тука министрите се луксузираат на мотори а Народот живее со 2 евра масло за јадење.Како за споредба Германија е поевтина...

Еве и априлската плата во здравството наместо 5% покачиле 10%!Априлили е уште, така да...ќе го сонувате до Избори!! 

Само за време на Левата опција на власт се раскрчмува се што е државно...со други зборови ,,Државотворци"!!

Само Левата опција знае да владее ,,без притисоци...нема мобинг, нема закани, нема уцени, се е како подмачкано"...ама со канабис.

Панаѓур ли е, или суети во раскош, дипломи на магистри што не си ја знаат стручноста и областа...ама буквално!!

Сите оние кои ги гласавте, ги вработија оние кои ги вработија, ееее тие сега ќе ве   оправаат во зловреме...затоа шшшшшт  таму не гунџајте!!Ги гласавте.

Дрога, оружје, дадено на подарок безвластие, не се знае кој јаде кој пие, а нарации за Езоп ви раскажуваат...

Право расцветано како пупка, образование неписмено и здравство на респиратор...поедноставна експликација здравје...

Министрите пред магистрите, или како што раскажа едно комуњарче во развој, слуги на Народот биле?!Виц де виц...

И за крај политика било:

И да кажеш добар ден на комшијата и да не кажеш?!Ете до толку...

Убав ден на сите, за повеќе во следната епизода:

Владенијата на едни леви...

 

На прво место

News image

Александар Пандов : На 9 мај во 12 часот во Македонскиот град Херој, градот Прилеп, во ,,Паркот на Ревулуцијата”

  Браќа и сестри, во чест на 9—Мај ,,Денот на победата над фашизмот”, а во организација и во...

Историја

News image

Политичката огранизација на Македонската држава

Политичката огранизација на Македонската држава наликувала на пирамида со три нивоа: на врвот биле в...

Иселеници

News image

СВЕТЛЕ (СТИВ) СТАМЕВСКИ – МАКЕДОНСКИ БИЗНИСМЕН ВО САД (17)

ВОЈНАТА ВО 2001 ГОДИНА – ЦРНА ДАМКА ВО ИСТОРИЈАТА Во 20...

Култура и туризам

Фељтон

News image

ДЕЛ ОД ПИШУВАЊЕТО НА ЕУГЕН БОРЗА, ВОДЕЧКИ АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ЗА ИСТОРИЈАТА НА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА (9)

  “Историјата многу често се нарекува запис на победниците“. Поточна дефинициј...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.