Среда, 14 Април 2021   
Александар Џеповски : Што не чека од 2025 до 2028?
1Dzeposki Александар Џеповски
 
 
Ако мислевте дека КОВИД 19 е голем проблем кој беше најавен во 2012 од Бил Гејтс пред некоја година се лансираше веста дека не чека поопасен вирус можеби 10 до 20 пати посуров од короната.
Овој пат Бил Гејтс со пријателот негов Џонс Хопкинс најавија дека вирус по име СПАРС кој воедно го нарекоа СПАРС 2025-2028 ќе уништи многу човечки животи скоро 20 до 30 % од човечката полулација. Овој вирус ќе го напаѓа мозокот на човекот и смртта ќе биде неминовна кој ќе добие вирус.
 
Истите " генијалци " што го измислија ковидот  го измислија и овој вирус и ќе го има истиот пат ... наводно ќе се појави во Кина па истите медиуми со истите актери ќе прават " вистината " да ја шират во интерес на нивните газди и наредбодавачи дека се тие единствените спасители и да се молиме и крстиме во нив. Се разбира помошта нивна ќе биде во тоа што ако имаш куќа, имот и пари, да им дадеш се на нив а тие некако ќе те спасат за живо чудо, затоа што си имаат тие припремено вакцина за нив уште од сега. 
 
Знаат тие точно дека во Октомври 2025 ќе се појави но исто така знаат и дека во Јуни 2028 да заврши. Дали се толку видовити или народот ептен глуп па им молчи е големо прашање кое го мачи човештвото последниве  300 години.
Од 1573 кога фамилијата Ротшилд со нивните 5 синови се раширија низ Парис, Рим, Лондон, Германија и Австрија и го воведоа банкарството како систем и црква за молзење пари и нивно лично богатење, се случуваат вакви работи и војни. Од кога стапна нивна нога во Америка, ја презедоа во свои раце па војуваат непрекинато и воедно го освојуваат светот освен Русија, Кина и неколку други земји. Се другото пепел ги прават и трева не расне ниту птица прелетува а и цвеќе овенува. Едноставно живот нема само пекол владее.
 
ПА ДРАГИ МАКЕДОНЦИ ЕВЕ КАЖАНО ВИ Е ШТО ВЕ ЧЕКА ОД 2025 ДО 2028 ВИРУС НАРЕЧЕН СПАРС 2025 - 2028 МНОГУ ПООПАСЕН ОД КОРОНАТА ПА ПРИПРЕМЕТЕ СЕ УШТЕ ОД СЕГА ИЛИ ОРГАНИЗАЈТЕ БОРБА. НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ НИ ЕДЕН АВИОН ДА ПРСКА И МОЛЕТЕ СЕ И СВРТЕТЕ КОН БОГА И НЕГОВАТА ЗЕМЈА СОЗДАДЕНА ОД НЕГО - МАКЕДОНИЈА !!! 
 
АМИН !!! 
 

На прво место

News image

За локалните избори – и по нив

Како се наближуваат локалните избори и влегуваме во нивната претпоследна фаза, пред са...

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.