Среда, 21 Април 2021   
Александар Џеповски : " Запленет " имот на Груевски во пакет со 5 милијарди евра " што ги украл "

1Dzeposki Александар Џеповски

Чекав јас, чекавте сите вие и оп - " бинго ". Без срам и перде ова комуњарите изроди невидени почнаа да халуцинираат, дали од преголема дрога што е сконцентрирана во Македонија во моментов па мирисот ги удира ептен во мозоците кои ги немаат или мирисот од нивните чорапи, ќе пронајдеме најскоро. 

Имено, да се пофалиш јавно дека на Груевски си му одзел имот а тој имот не постои па да зтавориш луѓе невини без докази да им претиш па уште да ги тормозиш и малтретираш ... е тоа го има само во жална Македонија под окупација на Црпко во режија на ЕУ и НАТО. Дали е тоа начин да " дојдат " до имаганираните 5 милијарди евра што ете " ги украл " Груевски, заслужува филм кој ќе добие Оскар од Бајден. 

Самиот Груевски одма се јави од Будимпешта и им се смее во лице на овие најминорни заморчиња под палка од Калето, каде еве со ДЕА ги бркаат локалните шерифи сопартијци на Црпко поради неплаќање процент од продаденото. Нели е индикативно што од толку дилери и дрога нема ама барем еден Албанец бар за мустра ? Ама затоа од на Црпе бандата колку ти душа сака, за извоз и приплод со педигре. 

Сериозна е работата со Македонија во моментов при толку болни и мртви од билошко оружје произведено од сатанистите, дрога со тони на секој квадратен метар па сега фалеше уште ова со лажни обвинувања од ОЈО, МВР и првиот полицаец со пајак на косата како имиџ кои абер немаат што е бело а што црно и која е вистината која само по грешка може да ја кажат. 

ПРАШАЊЕ ПОСТАВЕНО ПО МИЛИОН И НЕШТО ПАТИ ДО СЕГА - ДО КОГА МАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ МОЛЧАТ И ДОЗВОЛУВААТ НА НЕИЗЖИВЕАНИ ЕДИНКИ И ПАРТИЈА ДА ЈА ЗАРОБАТ И ПРОДАВААТ ЗЕМЈАТА КОЈА НЕ Е НИВНА СВОИНА ?

МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА И ПРИПАЃА НА СИТЕ НАС ШТО САКАМЕ И ЖИВОТОТ ГО ДАВАМЕ ЗА НЕА - М А К Е Д О Н И Ј А ... А НЕ НАТО, ЕУ ИЛИ АМЕРИКА. ОСВЕСТЕТЕ СЕ БРАЌА И СЕСТРИ МАКЕДОНЦИ И ПОД ХИТНО СО АРНО ИЛИ ЛОШО ВРАТЕТЕ ЈА ВО ЖИВОТ НАШАТА ЕДНА И ВИСТИНСКА МАЈКА МАКЕДОНИЈА. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

Јас се ќе прифатам спасувајте ме на избори

Неодговорен пристап на Заев кон идентитетот и историјата

Историја

News image

Билтенот „Лист на ВМРО-ДПМНЕ“

Со своето неколку месечно постоење ВМРО-ДПМНЕ се афирмира како авангардна национална и демократска п...

Иселеници

Култура и туризам

News image

ДЕЛ ОД СУДБИНАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРОГОНЕТИ ДЕЦА – БЕГАЛЦИ (21)

Дo 1959 година, Грциjа преземала екстремни мерки да ги затвори своите граници со Албаниjа, Jугосла...

Фељтон

News image

АЛЕКСАНДАР III МАКЕДОНСКИ ВО ДЕЛОТО „ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ОД АНТИЧКИОТ ПЕРИОД ДО ДЕНЕС“ (1)

Тоа е дело на „Македонска искра“, Скопје, 2008, на 500страници, на македонски јази...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.