Среда, 28 Април 2021   
Александар Џеповски : Дали Македонскиот народ почнува да се буди ?

1DzeposkiАлександар Џеповски

Ако по утрото се познава денот, тогаш одговорот се даде на 25 Април 2021. 

После сите претења, осиромашување до коска, прскање од авиони со ковиди божем од Кина прелетале само лилјаци заразени за инат и наредба на Русија и Кина ...

Македонскиот народ излезе и го кажа своето мислење дека му е дојдено се преку глава. 

Македонскиот народ и сите народности што живеат таму знаат многу добро кои се и какви се уставобранителите, воедно и целиот свет ама сега во оваа ситуација им одговара да се прават на Тошо. Дали може терорист да биде некој без пиштол, нож, бомба и експлозив а со голи раце и полно срце и љубов кон земјата своја да дојде во Собрание и да си ја брани својата мајка наречена Македонија ? 

Доколку Македонецот реши а гледам дека му пукна филм ... може да убие секој еден што е непријател и прави зулуми врз него, врз честа негова и рушење на фамилијата само затоа што е ( сме ) Македонец или Македонци и егзодус на секои 50 години кој некако не пали и тука душманот губи трпение.  Има ли крај се прашува Македонецот и тргнува на се или ништо или СЛОБОДА ИЛИ СМРТ !!! 

Како е можно убијци на деца да се не се наречат терористи само затоа што тие имаат друга религија а децата православна ? Класичен пример кој светот го игнорира за пусти зелени банкноти од Калето. Трагедија која не треба да не остави рамнодушни и сите сплотени да им удриме клоците на јенките и сите оние што како слеп за стап се фатиле ЕУ НАТО па ЕУ НАТО. 

Браќа и сестри, вистинскиот момент дојде. Време е да станеме јасно, цврсто и гласно и да кажеме - ДОСТА БЕШЕ. Ова ропство кое води кон уништување на Македонија мора да се сопре па макар и да протече крв, која и така тече со секојдневни жртви од короната. Ова е да се биде или не, друга алтернатива нема.

СЛОБОДА НА БРАЌАТА УСТАВОБРАНИТЕЛИ И ЗАЕДНО НА СЛОБОДА ДА НЕ ВОДАТ КОН ЕДНА И ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА КОЈА НЕМА ДА ИМА СЕВЕРНА ДОДАВКА, ТУКУ ОБЕДИНЕТА СО ЕГЕЈ И ПИРИН. 

АМИН !!!

 

На прво место

News image

СДСМ е истото старо транзиционо лице

Лукаревска која ги штити фирмите на Заеви, Николовски кој наместо криминал брка путер и Филипче ...

Историја

News image

Македонското знаме во традиционалната црвено жолта боја

  Традиционалната црвено-жолта боја постојано се сретнува во македонските симболи. По завршу...

Иселеници

News image

ДЕЛ ОД ОБРАЗОВНИТЕ И ОПШТЕСТВЕНИТЕ КАДРИ ОД ЉУБОЈНО - ДЕЛ I (7)

За Љубојно се карактеристични едукативните процеси. Тоа ...

Култура и туризам

News image

На Каменот од Розета карактеристики на битолскиот говор

И античките Македонци, како битолчани денес, не ги членувале именките со гласот „т“ на крајот. Ова г...

Фељтон

News image

ШТО ПИШУВААТ ИСТОРИЧАРИТЕ НА ДЕЛА ЗА АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (10)

Главната цел на делото (книгата “Венети, Првите градители на Европската заедница”)...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.