Среда, 09 Јуни 2021   
Александар Џеповски : Историјата на Бугарија е најголема измама на последниве две столетиа
1Dzeposki Александар Џеповски
 
 
Поголема измама е од онаа историја за Грција. 
 
Сите Македонски историски личности како и целата Македонска историја  таканаречените Грци си ги присвојуваат и тоа е се поради тоа што си ја имаат мувата на главата поради Егејот. Но безобразлукот кај таканаречените Бугари е навистина поголема поради фактот што мешаат баби и жаби со Кубрати и Аспаруховци и сите татари од Татаристан. 
 
Прашање што не можат да одговорат е на кој јазик збореле и мислеле Хановите Кубрат, Аспарух и други а на кој јазик збореле и мислеле Кирил и Методи, Самоил и сите понатаму? Дали на ист, различен  или нешто во средина? Иако сосема е јасно и фактите говорат дека разликата е како Господ и шеширџија односно дека немаат три чисти ни една секунда, сепак тие се мајстори да негираат се живо и диво и да го убедат светот дека Татарите со Хановите се закон на целиот свет кои како прабугари го збореле денешниот јаик со 99,99 % сличност и дека цел свет преку времеплов се враќа низ векови назад и се има уверено во тоа. 
 
Парадоксалната фалсификувана битолска плоча како и сите фалсификувани изјави на Гоце, Јане и Илинденците воедно и просветители пред и после Илинденското востание (кое патем е наречено Преображенско Илинденско востание) се до тој степен мизерни и ненормални што едноставно да му се повраќа на човек кога Бугар ќе ти кажува и дебатира за историја и вистината во регионот. 
 
По нивна логика, на Бугарите, ете од 681 кога дошол неписмениот Кубрат како разбојник и ја киднувал со плен, како е можно од татарски јазик да создаде поколенија и тоа за неполни два века "бугари" како Кирил и Методи, Климент и Наум и други на друг јазик, патем христијански а татарите се муслимани нели ... дали имат мозок и логика  овие сатански озроди ? Има ли крај оваа лудост нивните креатори прво Руссите а после 3 месеци од Санстефанскиот измет 
Германците држ побргу да им пратат принц за да сатане цар бугарски ... има ли шанса да ја исправат оваа аномалија наречена Бугарија, да им ја кажат вистината кои се и што се и зошто ги измислија ? 
 
ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА НАСКОРО ИМА ДА СЕ ИСПРАВИ ЦЕЛАТА ОВАА ТАКАНАРЕЧЕНА ТРАГИКОМИЧНА БУГАРИЈА ЗАТОА ШТО НЕ СЕ ИЗДРЖУВА ПОВЕЌЕ. СО ЛАГИ И НЕВИСТИНИ СВЕТОТ НЕ МОЖЕ ПОВЕЌЕ ДА ЕГЗИСТИРА ТАКА И ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА ГОСПОД САМ ЌЕ ЈА СРЕДИ РАБОТАТА КОГА ЛУЃЕТО НЕ МОЖАТ И СЕ Е ИЗЛЕЗЕНО ОД КОНТРОЛА. ПОМАГАЈ БОЖЕ ! 
 
АМИН !!! 
 

На прво место

News image

Александар Пандов : Патетично звучи лажењето на Заев од сликата со авионот пред три години

Од сликата во авионот пред три години, до денешните изјави за некаква можност, патетични се веќе...

Историја

News image

Дописка за положбата на македонските патриоти во Горна Џумаја" во 1935 г.

Тихомир Каранфилов Политичкиот тероризам во Бугарија, кој владееше во триесетите години на минат...

Иселеници

News image

ЛИЧНОСТИ ОД ЉУБОЈНО ПОСВЕТЕНИ НА ПИШАНИОТ ЗБОР - ДЕЛ I (12)

Текстовите во продолженија во порталот „Македонска нациј...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (3) Маслинова гора

Маслинова гора или Гетсиманска градина               Ма...

Фељтон

News image

КОИ БИЛЕ ВЕНЕТИТЕ ВО АНТИЧКА МАКЕДОНИЈА? (15)

Според Пешиќ Венетите биле поморски и речни трговци, кои го рашириле писмото кон Етр...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.