Среда, 23 Јуни 2021   
Александарт Џеповски : Колку милионери станале од препродавање лубеници и пиперки?

1Dzeposki Александарт Џеповски

Заев замина за Букурешт да ја гледа Македонската фудбалска репрезентација и како докажан баксуз заедно со другите двајца баксузи отидени таму - Пимен и Бујар и ете ти тројка во нашата мрежа.

Сите ние знаеме колку и како може да се заработи но сигурно не може толкави цифри како што " искрено " ни кажува Заев деновиве. Убава живеачка да но милиони марки од препродавање суви пиперки нема ама теоретски шанси. Во игра е поголемо нешто а тоа е оправдување за сите криминали и рекети што ги направи Заев уште од времето на Глобус па се до ден денес. 

Изјавата негова и воедно удварање кон Србија доаѓа после најавата на Бајден дека ќе расчистува со сите корумпирани криминалци, корупцијата и непочитувачи на Преспански, Охридски па и добрососедски т.е. бугарски криви дрини. Честите посети и изјави од Калето е јасна дефиниција за Црпко што го чека и за што треба да се припрема, го искористија и сега не им е потребен. 

Со еден збор љубовта помеѓу Западот и СДС заврши па ете сега "втора шарена револуција" почната со блокади од опозицијата со благослов скриен од бајденовци. Никој не е наивен да верува во спонтаноста на Македонскиот народ кој е смртно уплашен од Америка и чека да умре со 50 евра ако им дадат, ако не ... здравје ќе рече народот имало и потешко. 

Додека ова се случува, едно му е криво на Македонскиот народ, тоа што Заев замина за Букурешт да ја гледа Македонската фудбалска репрезентација и како докажан баксуз заедно со другите двајца баксузи отидени таму - Пимен и Бујар и ете ти тројка во нашата мрежа. Народот барем ако не од политика сака да види аир на релаксирано ниво бар некоја недела подалеку од баксузите, но ете тоа е судбина и крај. 

СОСЕМА СИГУРНО Е ЕДНА РАБОТА ДЕКА СИТЕ КРИМИНАЛИ, РЕКЕТИ, ПРОДАВАЊЕ ИМЕ, ЦРКВА, ИСТОРИЈА, СВЕТИ ХЕРОЈИ И ЛИЧНОСТИ ЗАЕДНО СО СИТЕ ЛУБЕНИЦИ, ФРЕНКИ И ЧУШКИ ЌЕ МУ ПРЕСЕДНЕ НА ЦРПНАТИОТ И ЌЕ ПОВРАЌА ДОДЕКА НЕ ВРАТИ  СЕ И ПЛАТИ ПОЛНА ЦЕНА ЧЕТВОРОДУПЛО. ГЛЕДА ГОСПОД И ИМА ГОЛЕМИ ЧУДА ДА ГЛЕДАТЕ КОГА ЃАВОЛОТ ЌЕ КРЕНЕ РАЦЕ ОД НИВНИТЕ СЛУГИ. 

АМИН !!! 

П.С. Апел до Македонците во Македонија и дијаспората, следетеги стапките на Заев, отидете во Србија, продавајте ЛУБЕНИЦИ, ФРЕНКИ И ЧУШКИ ако сакате да станете милионери.

 

На прво место

News image

Засрами се Љупчо Палевски – Палчо

Палчо и се‘ е можно. Предавник може да Ви биде само роднина, пријател, соборец, „истомисленик...

Историја

News image

Повик за Илинденското востание

Повик за Илинденското востание

Иселеници

News image

ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА „ИЛИНДЕНСКИТЕ ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ“ ВО ЉУБОЈНО (18)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (9) 14 станица е посебна црква во која се наоѓа Христовиот Гроб

Црквата на Светиот гроб- Гробот на Христа Под големата ротонда на Црквата Светиот Гроб, направена е...

Фељтон

News image

ОДНОСОТ НА АТИЊАНИТЕ, ТРАКИЈЦИТЕ И ДРУГИТЕ АНТИЧКИ НАРОДИ КОН МАКЕДОНЦИТЕ (21)

Она што започнало како интереси на Атина во егејското крајбрежје за да се заштити Ба...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.