Среда, 14 Јули 2021   
Слави Трифонов ќе лета со 180 " бугари " во Татаристан

1Dzeposki Александар Џеповски

Како поинаку да се објасни 96 + 62 + 22 гласачи Бугари во Македонија? Значи 96 гласале за крмакот Каракачов, 62 за Бојко и само 22 за келавиот Слави Астронаутот. 

Трагедијата е голема затоа што овие 180 " бугари " се изветреани лејки материјалисти што и за 10 евра ќе си ја продаваат сопствената мајка на улица. 

Доколку овие 180 талентирани губитници како и илјадници Македонци кои зеле бугарски пасош просто од економска мака  како последен обид за спас од наметнатата сиромаштија од Западот и Масоните ... тоа ти е исто како да кажеш дека секој еден маж што платил проститутка да се прогласи за сопруг и татко на децата од поминатата проститутка. 

Слави Трифонов уште на почеток прави големи грешки кои многу скапо ќе го кошта него и земјата изродска му каде би управувал. Ај што нема коса ( како и многу Бугари ) ама па и памет да се немало ич. За да освоиш некој и да го окупираш треба да си најмалку година дена слаткоречив и дарежлив за да отвориш простор како многу добар, реален и вонсериски добротвор во кој сите луѓе и народи би барале заштита и спас, па макар да се после кајат кога ќе ја видат вистината. Вака тој задоволува само 50 до 100 шутраци со татарски идеји и ништо повеќе. 

Најтрагично е што политиката во Бугарија е секојдневна проститутка во која царее трипери и сифилиси од сите усти на политичарите нивни кои го плукаат и се измотаваат со светото име МАКЕДОНИЈА. Дури и се нарекуваат македонски бугари, Македонија била наводно само географска област и името Бугарија како поголемо од името Македонија. За докажаната Македонска Империја со славните Александар и Филип за нив е тоа воздух и ги даваат џабе на Грците. 

Најдобро решение е само да се тера мајтап со Слави, сите бугарски политичари и официјалната нивна политика. 

Местото на Македонија како добар и цивилизиран народ не е во исто место со сојузници на ѓаволот каде тие се секогаш сојузници на погрешната страна. МАКЕДОНИЈА БИЛА И ЌЕ БИДЕ САМО ЕДНА,

ПА ЗАТОА ИМАМ САМО ЕДНО ПРАШАЊЕ ДО СЛАВИ И СИТЕ НЕГОВИ ИСТОМИСЛЕНИЦИ БЕЗ КОСА ИЛИ СО МАЛКУ КОСА, БЕЗ МОЗОК И СО МАЛКУ МОЗОК - КОГА ЌЕ ГО ВРАТАТ ПИРИН НАЗАД КОН МАЈКА МАКЕДОНИЈА ? ДОАЃА ДЕНОТ, СЕ ГЛЕДА. 

АМИН !!! 

 

На прво место

News image

Засрами се Љупчо Палевски – Палчо

Палчо и се‘ е можно. Предавник може да Ви биде само роднина, пријател, соборец, „истомисленик...

Историја

News image

Повик за Илинденското востание

Повик за Илинденското востание

Иселеници

News image

ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА „ИЛИНДЕНСКИТЕ ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ“ ВО ЉУБОЈНО (18)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (9) 14 станица е посебна црква во која се наоѓа Христовиот Гроб

Црквата на Светиот гроб- Гробот на Христа Под големата ротонда на Црквата Светиот Гроб, направена е...

Фељтон

News image

ОДНОСОТ НА АТИЊАНИТЕ, ТРАКИЈЦИТЕ И ДРУГИТЕ АНТИЧКИ НАРОДИ КОН МАКЕДОНЦИТЕ (21)

Она што започнало како интереси на Атина во егејското крајбрежје за да се заштити Ба...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.