Среда, 21 Јули 2021   
Александар Џеповски : Перо Мицевски и Владо Ѓорески треба да ги класифицираме како МАКЕДОНСКИ ОТПАД

1Dzeposki Александар Џеповски

Загрижувачки се поединци Македонци кои од неукост и простотија изиграваат дека се поголеми и од самиот Бог. Такви како Перо Мицевски и Владо Ѓорески треба да ги класифицираме како МАКЕДОНСКИ ОТПАД .

Кога некој не напишал песна, роман, есеја, расказ или стихотворба за Македонија, не е тепан, мачен или затворен за Македонија, кога ете и не учествувале со идеја, програма и визија за ВМРО ДПМНЕ... ама затоа биле статисти со големи аплаузи да речеме на првите состаноци на ВМРО ДПМНЕ, па после јаделе вечери и пиеле виски на комитски вечери за одредена сума... е сега такви сакаат да бидат поголеми и од Драган Богдановски кој лежеше 11 години робија за Македонија, навистина е мајтап на векот.

ЈАС ЛИЧНО АЛЕКСАНДАР ЏЕПОВСКИ ИМ ПОРАЧУВАМ НА ОВИЕ ШАРЛАТАНИ ПЕРО И ВЛАДО ДА НЕ ОТВОРААТ УСТА ЗА МАКЕДОНИЈА И ВМРО ДПМНЕ. 

НА 10 ГОДИШНА ВОЗРАСТ СУМ ТЕПАН ОД ПОЛИЦАЈЦИТЕ ВО КАРПОШ 1 во СКОПЈЕ ЗА РАСТУРАЊЕ ЛЕТОЦИ: ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА, ДОЛУ ЈУГОСЛАВИЈА. 

СТОТИЦИ ПЕСНИ ИМАМ НАПИШАНО ЗА МАКЕДОНИЈА, СУМ МОЖЕЛ ДА ПРОФИТИРАМ АМА СУМ ОСТАНАЛ ДОСЛЕДЕН И БЕЗ ПАРИ ЗАРАДИ МОЈОТ СТАВ А ТОА Е ОДБРАНА НА МАКЕДОНИЈА И МПЦ, ЕДНА СЕКУНДА НЕ СУМ РЕКОЛ ДЕКА СУМ ПОГОЛЕМ ОД СИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА И БИЛО КОЈ ВО ВМРО ДПМНЕ. 

БОГ Е ВЕЧЕН И НЕКА ГИ НАГРАДИ СИТЕ МАКЕДОНЦИ НО НИКАКО ТАКВИ КАКО ПЕРО И ВЛАДО, САМОБЕНДИСАНИ И САМОПРОГЛАСЕНИ ФАКТОРИ ОД КОИ МАКЕДОНИЈА НЕМА НИКАКВА КОРИСТ, НАРОТИВ САМО ШТЕТА. 

Со систематско и разработено сценарио овие двајца самонаречени идеолози спроведуваат разни активности со кои директно напаѓаат личности, почнувајќи од највисоката партиска позиција, па до сите клучни точки во хиерархијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Бараат грешки кај Дијана и Владо Транталовски, Мане Јаковлески, Драган Богдановски, Гојко Јаковлески, Борис Змејковски, Јохан Тарчуловски и кај многу други, со цел да “докажат“ демек тој или тие двајцата (Перо и Владо) биле идеолозите на ВМРО-ДПМНЕ- зини земјо голтниме, а со ниту еден потег не покажаа дека човечињата нешто вредат.

Задачата им е да ги оцрнуваат луѓето, институциите на ВМРО-ДПМНЕ и да плукаат по се` она што не` дефинира како луѓе создадени од ова парче земја Македонија.

Навредуваат дел од Основачите на ВМРО-ДПМНЕ, токму тие кои деведесеттите години се бореа за самостојна Македонија, а двајцата самонаречени “идеолози“ сеуште не се дефинирани во своите чувства.

Очекував да прочитам нешто или да им “одржат“ лекција на нивните налогодавци од фамилијата на ЗЗ ама залудно, тие се платени да плукаат и навредуваат само по тие кои нешто значат за ВМРО-ДПМНЕ.

Владо Ѓорески малото лигаво човече од Кичево од фамилијата на старите раководители на УДБА, кој цело време се претставува како идеолог на ВМРО-ДПМНЕ а сите други биле соработници на УДБА, истата таа УДБА со која раководел неговиот кум - познатиот Богоевски, денес Владо малото човече од Кичево, најверојатно одушевен од службата, продолжува да работи по истиот терк на истата служба. БОГ ДА ЧУВА.

 

На прво место

News image

Засрами се Љупчо Палевски – Палчо

Палчо и се‘ е можно. Предавник може да Ви биде само роднина, пријател, соборец, „истомисленик...

Историја

News image

Повик за Илинденското востание

Повик за Илинденското востание

Иселеници

News image

ИСТОРИСКИОТ РАЗВОЈ НА „ИЛИНДЕНСКИТЕ ИСЕЛЕНИЧКИ СРЕДБИ“ ВО ЉУБОЈНО (18)

Илинден е најголемиот ден на слободарскиот дух од сите ден...

Култура и туризам

News image

По стапките на Месијата (9) 14 станица е посебна црква во која се наоѓа Христовиот Гроб

Црквата на Светиот гроб- Гробот на Христа Под големата ротонда на Црквата Светиот Гроб, направена е...

Фељтон

News image

ОДНОСОТ НА АТИЊАНИТЕ, ТРАКИЈЦИТЕ И ДРУГИТЕ АНТИЧКИ НАРОДИ КОН МАКЕДОНЦИТЕ (21)

Она што започнало како интереси на Атина во егејското крајбрежје за да се заштити Ба...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.